Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mégis megszűnik a Corvinus,...

Ha mégis megszűnik a Corvinus, akkor a felvett hallgatókat egyszerűen átpakolják egy olyan egyetemre ahova nem is jelentkeztek?!

Figyelt kérdés

Én furcsának tartom, hogy ha valaki választ egy egyetemet és esetleg el is végez pár félévet utána máshol kapjon diplomát.

Ugyanakkor az is nagyon gázos, ha valaki diplomát szerez egy olyan egyetemen ami később megszűnik. Nyugaton sok helyen kiírják az orvosok a névtábláikra, hogy melyik egyetemen végeztek, mert egyrészt büszkék rá, másrészt rangot ad egy jó hírű egyetem.

Hogy néz ki egy önéletrajzban, hogy diplomámat egy olyan egyetemen kaptam, amely annyira kiváló volt, hogy ma már nem is létezik...



2014. júl. 23. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Miiiiiiiiii????? Megszűnik a Corvinus egyetem?? Ez vicc?
2014. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Amikor a közigazgatástudományi kar még a Corvinuson volt, egy haverom oda jelentkezett, de később a Nemzeti Közszolgálati Egyetem alapítása után átkerült oda a kar, így a diplomájába az lett beleírva, hogy NKE-n végezte el. Amúgy honnan szeded, hogy megszűnik a Corvinus?
2014. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző kommentelő: olvastam a cikket, szerintem rossz ötlet egy olyan egyetemet, mint a BME ami többszáz éves múlttal rendelkezik, összegyúrni más egyetemekkel. A Corvinus is az ország egyik legjobb egyeteme, kár lenne érte, ha valóban megszűnne. Amúgy 2011 óta kering a pletyka, hogy megszűnik, nem tudni mi lesz belőle, mindenesetre érdekes.
2014. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz belőle semmi.

Az NKE szükséges volt mivel feleslegesen volt 2 különböző Egyetem/főiskola mikor ezek elférnek egymás mellett karonként.

De az hogy egy Nagy magyarországi egyetemet létrehozzanak... Az még a fidesznek is túl nagy falat.

2014. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most már másodszor merül fel a Corvinus megszüntetésének, feldarabolásának a gondolata kormányzati oldalról. Az előző két évvel ezelőtt volt egy komplex felsőoktatási átszervezés részeként, de akkor levették a napirendről. Most egészen más kontextusban és körülmények között újra komolyan foglalkoznak vele.

Nyilván a kedvezőtlen KEHI vizsgálat eredménye sem erősíti a Corvinust, a főigazgató leváltás hullámai még el sem ültek teljesen, és más politikai afférjai is voltak a közelmúltban.


Az igazság az, hogy a Corvinusnak a Közgazdaságtudományi Kara az egyetlen ami igazán jóhírű, nemzetközileg mérhető színvonalú és szakmailag értékes, de pont ennek a karnak van a legtöbb konfliktusa a mai politikai erőkkel. Ezt a Kart meg kellene menteni, mert a legjobb az országban.

Érdemes volna elérni, hogy ez a Kar továbbra is használhassa a jól bevált és megismertetett márkanevet, hogy Corvinus.


Csak az a baj vele, hogy önmagában kicsi az egyetemi léthez. A Gazdálkodási Kar tudományosan nem valami nagy szám, bár kétségtelen, hogy a Közgazdaság-tudományival együtt jól kiegészítik egymást a gyakorlatban. Azt is elfogadom, hogy a Társadalomtudományi Kar is kedvezően egészíti ki őket. Így együtt egy igazán élvonalbeli egyetem lehetnének, de másik nívós egyetemhez is csatlakozhatnának egy összevont karként. Szerintem az ELTE és a BME is szóba jöhetne, hiszen vannak kapcsolódási pontok és fizikailag is közel vannak egymáshoz, tehát érvényesülhetnének a szinergiák, ráadásul az Ő márkanevük még régebbi és elismertebb is. A Corvinust akár meg is lehetne őrizni a Kar neveként ráadásnak.


A Budai Campusznak nevezett volt Kertészeti Egyetem viszont egy vicc, szakmailag nulla és totálisan semmi köze a Közgázhoz, csak ide menekült, hogy nehogy megszüntessék mint felesleges lomot. Sajnos rontja a Corvinus brandet, hogy azt is így hívják.

A Kertészeti már a múltban sem volt valami erős, de azóta sokat romlott is. Eleve vicc Budapest közepén agrárképzést szervezni, de pláne vicc, hogy ugyanazokat a képzéseket indítják csak rosszabb minőségben, mint amit Budapesttől fél órára a Gödöllői Egyetem sokkal magasabb színvonalon csinál. Annak idején a Kertészeti azért vált ki a Szent Istvánból mert féltek az összehasonlítástól, összevonásoktól és a gyenge rossz szakemberek leépítésétől, ami nyilván nem maradhatott volna el.


A Budai és Pesti Campus együttartása mellett csak formális érvek vannak (szükséges karok száma), hiszen együttműködés köztük nyilván nemigen lehet. De ez is csak mondvacsinált dolog, mert a Budai Campus tájépítészeti kara bárhol máshol legfeljebb intézet lenne, de komolyabb nyugati egyetemen talán csak tanszék.

2014. júl. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!