Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudományos ösztöndíjnál ez...

Tudományos ösztöndíjnál ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az indulás feltétele a 3.51 feletti átlag. Nekem a táblázat alapján amit találtam 15 pont járna az átlagom után. Jelenleg dolgozom a TDK-mon, de ha kész is lesz szeptemberre csak utána tudok akár helyin, akár országoson indulni, szóval ilyenkor ezt figyelembe lehet venni? Fél éve dolgozom rajta, már a vége fele közeledek. A máik kérdésem, hogy a szakmai szervezeti tagság után is kapok pontokat. Ez akkor is jár, ha nem vagyok túl aktív a szervezetben? Nem tudom, hogy ez is iskola függő-e.
2014. júl. 24. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen iskola? Így senki nem tud válaszolni, mert ez abszolút iskola- és karfüggő. Még a Köztársasági Ösztöndíjat is mindenhol máshogy számolják.


Nálunk a PTE-n nem kötik átlagoz a szakmai tudományos ösztöndíjat és számít, hogy szakmai szervezet / szakkollégium tagjai vagyunk. Figyelembe veszik továbbá a konferencia-szerepléseket, meg a recenziókat, fordításokat, kritikákat.


Meg kell nézned a kiírást, biztos van. Vagy írj a hallgatói képviselőnek, ő is tud segíteni, ha nincs kiírás, de ezt nem hiszem.

2014. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A TDK-t dolgozatot meg hiába írod éppen, nem fogják elfogadni, ez biztos. Sehol sem számít. Ha csak nem úgy, mint "kutatásban való részvétel" vagy valami hasonló. Akkor a konzulensed tud róla igazolást adni, hogy kutatást végeztél. De ezt is meg kell nézni, hogy van-e valami hasonló kategória...
2014. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!