Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi költsége van annak, ha...

Mennyi költsége van annak, ha valaki főiskolán informatikusnak tanul, és hogy lehet ezeket minimalizálni?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyerekem, munkanélküli vagyok, anyagi segítségről nem is álmodok. A fiamnak nagyon megy a számítástechnika, szeretne azt tanulni, jövőre kell középsulit választani. Ha gimibe menne tartok tőle, hogy ottmarad egyszál érettségivel, mert nem futja tandíra. Kb 4-es tanuló.
2010. jan. 10. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

gimibe ált csak azok járnak akik nem tudják mihez akarnak kezdeni és azok akiknek van pénzük még 10 éven át tanulgatni ide-oda.


az informatikai szakközép alapnak jó, fogjuk rá, de önmagában semmit nem fog érni, utána még kell vagy egy fősuli, bár inkább egy jó OKJ-s 1-2éves képzés akár nappalin és persze mellette nagyon-nagyon sok önerőből való tanulás.


Csak a sulikkal szart sem fog tudni kezdeni, ezért szívnak most annyian.


Én igazából 4 irányt javaslok amit ha jól megtanul akkor valszeg lesz munkája.


1. programozás. Ide nagyon fontos, bármelyik nyelvet és szakmát is választja ki belőle, azt a szabadidejében gyakorolnia kell, saját programok készítésével, pl.

2. grafikus-designer: ha jól rajzol, és szereti a paint-et is, akkor később komolyabb programokkal többre is képes lesz. Ha jól csinálja, akkor kamatoztatható lesz.

3. rendszergazda: neki nem árt ismernie a számítógép alkatrészeit (hardverek), de ami a fontos, hogy egy operációs rendszert ismerjen majd profin, pl windows server, illetve a linux ami jobb. Tudnia kell kezelni. Ismernie kell az internetet, a működését, hálózatokat, stb

4. Kifejezetten hardveres emberke, tehát aki az alkatrészekkel foglalkozik ért hozzá. Mondjuk ez mindegyikhez kell kicsit. igazából annyira ez önmagában nem a legjobb. Ha már a hardverek érdeklik akkor lehet, hogy elektronika a nyerő nála.


nah ezeket azért írtam le, ha nem is érted őket, hogy kb miket kellene elkezdenie tanulni önszorgalomból. Csak akkor lehet sikeres ember ha sok-sok időt fektet majd be a saját idejéből. Ha az az éjjelnappal bulizós fajta lesz, akkor erre kevés esélye lesz.

2010. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

közben látom a költségekről nem is írtam: értelemszerűen kell egy számítógép, de az gondolom van.


viszont a többi költséget, kaja, tankönyvek, osztálypénz nem igazán lehet minimalizálni, esetleg ha kaptok támogatást, segítséget suliban, hogy ingyen tankönyv hátrányos helyzet miatt, stb.

2010. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hm, lehet fáradt voltam, most látom, hogy főiskolai tanulásról írsz. de ettől még amit írtam azt tartom.


illetve még azt, hogy mire fősuliba jut, addigra amit most mondok már nem lenen aktuális. 4-5év múlva.

2010. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
pedig nagyon jó lenne tudni mire számítsak, hogy hova milyen szervezethez, alapítványhoz lehet, -ha van ilyen- fordulni segítségért. Ózdiak vagyunk, itt nem sok lewhetőség van, de ha elvégez egy gimit, és nem sokra megy az érettségivel.
2010. jan. 10. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!