Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valamelyikről tudtok véleményt...

Valamelyikről tudtok véleményt mondani? - Teleki Blanka gimnázium - Corvin Mátyás Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola - Scheiber Sándor Gimnázium és Általános Iskola

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.

Pozitívum, negatívum mehet.

Termek suli kinézetére is kívácsi vagyok!!


2014. júl. 28. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak a Telekiről tudok infóval szolgálni:) Jó suli,ha olyan tanárokat fogsz ki,akkor erősek is. A termek jól felszereltek és rendben is van tartva a suli. A külsejével vannak gondok,ami abból adódik, hogy nincsen pénz/támogatás arra hogy felújítsák az épületet.( az iskola olyan épületek közé tartozik,amit másképp kell felújítani, mert régi, szecessziós módon épült,így örökség:) A közösség jó, ha úgy van akkor összetartó...:) Írj privit ha még van kérdésed:)
2014. aug. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a Telekiről és a Scheiberről tudok információval szolgálni:) 5.-9.-ig a Scheiberbe jártam. IMÁDTAM! Ennél jobb közösséggel rendelkező iskolát nagyon ritkán talál az ember. Azonban a tanítás színvonala miatt, átmentem a Telekibe. A Scheiberből is tudsz kikerülni igazán neves iskolákba a felsőoktatáshoz, de azt hiszem a Telekiben sokkal erősebb a közösségi erő a tanulásra, ami személy szerint nekem nagyon fontos, hiszen így "húznak" magukkal. Ha van kérdésed írj:)
2014. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik ker-ben van a Scheiber?
2015. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én a Scheiberbe jártam 4-6-ig és összességében szerettem. A 14.-kerületben van (zugló), az Uzsoki utcai kórház mögött.

Egy kis infó róla: nagyon jól felszerelt iskola, nagyon szép és nagy termekkel. Ott úgy van hogy alsóban csak egy osztályt indítanak, és ötödikre ketté választják azt az osztályt A-ra és B-re. Ez elég nehéz volt, mert ugye az osztályközösség konkrétan széthullott, de kb fél év múlva már megszoktuk ezt. A tanárok közül sok jó tanár van, de ki lehet fogni egy-két rosszat is; én pl belebotlottam egy nagyon rossz ofőbe, aki másvél évig megkeserítette az életem de utána elmentem. Viszont nagyon nagyon jó tanárokat is ki lehet fogni, és ez szerintem minden iskolában így van. Ami még fontos hogy a 7. évfolyam az ugye egy nyelvi évfolyam amikor heti 12 órában tanulják a diákok az angolt és 5 órában a hébert, és ez először elég brutálisan hangozhat de ha belegondolunk akkor nagyon hasznos az a heti 12 óra angol :D

Az osztályok nagyon kis létszámúak, főleg felsőben (az én osztályomban 12-en voltunk), és pont ezért összetartó az osztályközösség. Mivel vallásos iskola így arra tanítja a diákokat, hogy mielőtt a külseje alapján megítélsz egy embert, azelőtt ismerd meg belülről és úgy döntsd el hogy kedveled-e. Ez szerintem nagyon jó. Igaz, csak két és fél évet jártam oda de kiirtotta belőlem a rasszizmus legkisebb csíráját is. Én ajánlom!

2015. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 8 évig voltam Scheiberes.

Igen, ez egy liberális iskola, és az a felvilágosult életszemlélet, amit egyes tanárok átadnak, valóban meghatározó. Mondjuk ez már az iskola jellegéből is következik, nevezetesen hogy zsidó gimiről van szó, de nem zsidók is beiratkozhatnak.

A tanárok változóak, volt aki miatt megutáltam egy nyelvet, más megszerettetett velem egy tudományágat. A nyelvi nulladikról nekem más a véleményem, tökéletesen haszontalan, de legalább borzalmas volt.

Egyébként a nyelvek, és a matek évfolyami szinten tudás szerinti csoportokba volt osztva, amelyek között lehetett átjárás, de tekintve, hogy a csoportok tudásszintje többnyire korrelált a tanáréval, könnyen benne lehetett ragadni egy-egy skatulyában.

Továbbtanulás szempontjából szerintem középmezőny, tényleg sok végzős megy a felsőoktatásba, de én igen megszenvedtem az első néhány évet a hiányos tudás miatt.

Az épület modern, de jól felszerelt, hát... Két projektor volt az egész suliban, állandóan rohangáltak érte, kréta, szappan, klotyópapír, kéztörlő a hét közepéig. A kaja rémálmaimban se jöjjön elő. A lépcsőházban feláramló illatanyagokból doktori disszertációt lehetett volna írni.

A közösség pedig osztályfüggő, mint mindenhol, az enyém nagyjából rendben volt.

2015. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!