Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken milyenek a...

Az egyetemeken milyenek a kollégiumok?

Figyelt kérdés
Főleg az SzE érdekelne minden szempontból.

2014. júl. 28. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz?
2014. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a légkörre, társadalmi életre. Főleg béke van, vagy szivatások. Mennyire tiszta, igényes stb.
2014. júl. 28. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Változó még szobánként is.
2014. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megjártam mindkét kollégiumot. Igyekszem leírni mindent.


Belső: A koli K2-K3-K4 épületekből áll, a K1-et ne keresd mert nem épült meg, csak az alapja, ami most focipálya :-)

A 70-es években épült gyakorlatilag panel épület, ami jellegén erősen meglátszik, bár jelentősen javított a helyzeten az, hogy az utóbbi években kívülről leszigetelték, és belül is folyamatosan újítják fel a szinteket, azért a pénz gátat szab a grandiózus terveknek.


Az emeleteken lakóegységek vannak egy lakóegység 1-1 szobából áll, 1-1 előtérből és a két előteret összekötő fürdőből. A fürdőnek így 2 irányban van bejárata, ben van zuhanyzó, mosó és WC. Mivel a helyiség csak a szobák fele szellőzik, így a WC-t illik csak kisdologra használni, és csak nagyon sürgető esetbe nagydologra. A folyosón vannak teljesen kultúr WC-k emeletenként 3-4-5 fülkével, oda jár ki mindenki kábelt fektetni :)

A szoba mérete rettentően pici. Az előtér olyan 1,5 négyzetméteres, maga a szoba az 4x2,5 körül van. Ebben elfér pont két ágy egymás mögött, egy szimpla és egy emeletes, a másik falon 3 asztal 3 székkel és közöttük pont annyi hely, hogy el tudsz járni. Kb ennyiben ki is merült a hely. Az előtérben a falba beépítve van egy ruhásszekrény és felette egy pakolós szekrény. A szekrények zárjainak kulcsai rég eltűntek, így nem zárhatóak, igaz én az első barkácsboltban vettem bele új zárat, így be tudtam zárni. Mások jellemzően lakatfüllel segítenek a gondon.

1 internet aljzat van, ehhez vennetek kell 1 switchet, amivel csináltok belőle 3-at. Wifi nincs (hihi még a gondolat is vicc :D ) eddig tilos volt wifi routert is használni, de utóbbi időben megtűrik, ha helyesen be tudod állítani. A NAT-olást szigorúan tiltják, és azért is karóba húznak a seg.geden át ha rosszul állítod be, mert azzal kilövöd a fél koliban a netet. Ezt általában 1 éves internettől eltiltással jutalmazzák. Tehát csak akkor használj routert és wifit ha tudod mit hogyan kell beállítani. A rendszergazdák ebben nem segítenek. Amúgy is csak 1 előfizetéssel 1 eszközt tudsz netre csatlakoztatni, amit MAC cím szűréssel érnek el, és azt regisztrálnod is kell.

Bazi jó a hálózat jellemzően 100 MBit sebességeket mértem a végponton, ennek ellenére sem leszel torrentcsászár: 50 gigabájtban korlátozzák a külvilág felé irányuló adatforgalmat, amióta pár kretén miatt megbüntették az egyetemet.

TV nincs, vagyis van ha hozol. Ez kényelmi extra ha hozol lesz. Aljzat van a TV-hez, így adás lesz bele. aránylag elfogadható kábeltv előfizetése van a kolinak.


Mosni lehet, asszem 300 forint egy menet, mint egy rossz ku.rvánál. Én megvallom őszintén soha nem mostam minden héten hazajártam, de azt tudom, hogy aki mosott az mindig egy napját rááldozta, mert nyilván más is akar mostni, kevés a gép, sorbanállás van stb stb. Én nem vállaltam, inkább cipeltem a büdös zoknimat :)

Főzni a majdnem minden emelet végében lévő konyhában tudsz. Asszem 2 vagy 3 2-es főzőlap van meg nagy iskolai mosogatóedények, néha összejönnek nagyobb társaságok és ott csinálnak palacsintát egyebeket, de sima kajákat is meg tudsz csinálni. Jó mondjuk a húsleves vagy a kocsonya főzését ne a koliban tervezd :) Mikró 2 van a konyhában, a szobádban is lehet, de azért félévente kell valami párezer forintot fizetni többlet áramfelhasználás miatt...

Tisztaság: Olyan amilyenné teszitek. Ha takarítotok, akkor tiszta. Ha nem akkor undorító. Amit tudni kell, hogy sok a csótány (jó nálam a sok az az 1-nél többet látok / év :D ) de tényleg azért heti 4-5 példánnyal találkoztam, ami szerintem azért sok. Ebben közrejátszik az, hogy az emeleten van szemétgyűjtő ahol ilyen fesztiválról ismerős háromlábú vas izéken lóg a zsák és abba kell dobálni. Nem túl kultúr megoldás és ehhez jön pár kollégista igénytelen magatartása is, akik mellédobálják, kiszakítják a zsákot, stb.

Amúgy a szobák festése jellemzően gány, és látszik rajtuk az idő. Mi azzal kezdtünk, hogy ettünk egy vödör festéket, és kifestettünk. Párezer forintba került, és vadiúj helyünk lett. Ráadásul ez a kis pici helyet a barmok sötétvörösre festették le, hát még kisebbnek hatott a hely.

Társadalmi élet: itt jóval nagyobb. Ugye összesen több mint ezren laknak itt, és van összetartás. Itt sokkal hamarabb megkapod a híreket, amik mondjuk egy-egy ZH-nál vizsgánál nem jönnek rosszul. Igaz a facebook csoportok elterjedése óta ennek csökken a szerepe, de azért még mindig jelentős. Itt mindig találsz valakit akivel tanulni tudsz.

Apropó tanulás a szobádon kívül nem sok lehetőséged van félrehúzódni így rá vagy utalva a többiekre. Ha szerencséd van veled egy évfolyamos egy szakosokkal leszel egyben ami azt jelenti, hogy mindenre egyszerre kell tanulnotok, így optimális esetben nem lesz az, hogy te tanulnál, a melletted ülő épp FIFA-t játszik a gépen max hangerőn a harmadik meg épp a barátnőjével szeretkezik a fenti ágyon :)


Kaja lehetőségek: az egyeteme körül van vagy 5-6 menüs kajálda aránylag jól rá vannak állva az egyetemisták ebédigényének kiszolgálására. Beülsz és menü áron kapsz levest-főételt és néha desszertet is. Napi 8-900 ért baromi jót kajálsz bár nem jó mindig csak egy helyre menni, mert 2-3 hetente ismétlődik a menü, és hamar ráunsz 4 év alatt.


Biztonság: egész épület kamerázott, lent beléptetőrendszer kártyával és ujjlenyomat olvasóval.


Külső koli:


Kétezres évek elején vette meg az egyetem a szomszédban azóta is működő műanyagüzem (Graboplast) munkásszállását. Ennek örömére gyorsan fel is húztak rá egy emeletet az lett a tetőtér. Így a tetőtér modernebb kialakítású, de ez csak az ajtókban nyilvánul meg pl. az összes többi része ugyanúgy fel van újítva. Egy mini hotel kinézete van, a szobák már közepesen lelakottak, de a tizenpár év azért meglátszik rajtuk. Cserében a hely sokkal nagyobb mint a belsőben. Csak az előtér akkora mint a belsőben egy szoba. Ahogy belépsz az előtérbe, balra 6 plafonig érő szekrény van, elfelezve, alul polcos felül akasztós. Mindegyik zárható és a rendes zárak és kulcsok megvannak hozzá többnyire. Előtér másik felén van egy mini konyha kb 1 méteres munkalappal benne mosogató. Rezsónak van konektor nem alapfelszereltség hanem hozni kell. A hűtő alapfelszereltség olyan embermagasságú van a két szobára együtt. Az előtérből nyílik a fürdő ami szintén nagyobb, ugyanúgy zuhany, mosdó és WC, ez más lehetőség nem lévén nagydologra is használatos, igaz a szellőzése gépi ventillátorral megoldott.

A szobák 2x akkorák mint a belsőben, itt belész és különböző elrendezésben van 1 szimpla és egy emeletes ágy, 3 asztal székkel és az ajtó mögött plafonig érő 1m széles polcos szekrény. Minden ágyhoz van 1-1 éjjeli szekrény. Ha minden el van rendezve, középen szabadon marad úgy 5-6 négyzetméter lazán. Tehát bazi nagy a hely. Az ágyak alatt van kihúzható tárolórekesz.

Internet itt is ugyanúgy, 1 aljzat van, switch kell. TV adás itt is van, de TV kell hozzá. Mikró nincs, de hozhattok és fizetni sem kell érte, mert ugye nincs közös alternatíva.

Szomszéd szoba ugyanez, semmi váltzoás. Így éltek egybe 6-an.


Itt emeletenként van tanulószoba, aminek a kulcsát a portás adja oda. Aránylag normálisak igaz utóbbi időkben eléggé törtek a székek, mert elég gagyi tárgyalószéket adtak a szobákba és ide is. Oda félre tudsz vonulni amikor épp nem bulit tartanak.


Itt az S épület portája 0-24-ben nyitva van, a T-é bezár.

Az egész épület be van kamerázva és beléptetőrendszer van ujjlenyomat olvasóval.


Általánosan a koliról:


Kiközösítés.szekálás: nézd, ez egyetem, nem óvoda. Nem szokás cikizni a másikat amiért szőrös a háta vagy épp pukizik álmában. Szerencsére azért aki egyetemre bekerül az van annyira felnőtt, hogy ezeket már kinőtte. Vagy ha olyanba akadsz bele, két pofon és jobb belátásra bírod :) De nem nekünk ilyen nem volt, a legnagyobb gond az igénytelen nem takarító szobatárs volt igaz ez sajnos jellemzőbb a koliban.


Bevállalós csajok: Nézd olcsó rib.ancot biztos fogsz találni, de azért ha ennél többre vágysz nincsenek jobb vagy rosszabb esélyeid a koliban mint bármilyen más csajozós helyen. Mindig találsz majd olyat aki jobbnál jobb történeteket mesél arról, hogyan visított a 3. csaja az orgazmuskor... :)


Hirtelen ez jutott eszembe mesélek még csak kérdezz, lehet nem tértem ki valamire ami lényeges lenne neked.

2014. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Tényleg nagyon hasznos volt, és szerintem másnak is az lesz ezután is.
2014. aug. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!