Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Fazekas Mihály...

Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium. Mennyi az esélye a bejutásnak kitűnőként? Van-e itt kollégium?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, idén megyek 8. osztályba. 7 év alatt végig szín ötös voltam, legtöbbször több, mint 5 tárgyból kaptam dícséretet. Gyakran vettem részt versenyeken, rengeteg oklevelem van. Sokat hallottam erről az iskoláról és nekem ideálisnak tűnik. Ha idén is kitűnő leszek, mennyi az esélye annak, hogy felvegyenek (sikeres felvételi esetén)?


Másik: vidékiként lehetséges-e itt tanulni, vagy egyáltalán van-e értelme viszonylag korán elmenni a szülővárosból? (Tehát van-e kollégium, vagy pedig albérletet kellene-e keresni hozzá.)


Illetve még egy kérdés: ha társadalomtudományi szakon végzel, milyen irányokban lehetséges továbbtanulni?

(konkrét szakmára, egyetemekre gondolok)


Köszönöm, hogy végigolvastátok és bocsánat, ha néha eléggé zagyván fogalmaztam meg a dolgokat.


2014. júl. 28. 16:28
 1/5 salvadordali ***** válasza:
hello a kitűnő bizi jó alap, de a felvételin elérhető 200 pontból mindössze 10 pontot számít...idén nagyon erős volt a mezőny. az írásbelin minimum 80 pontot kell elérned hogy behívjanak, szóval ha be akarsz kerülni akkor a 85-90 et el kell érned.+a szóbelin jól kell szerepelned. saját koli nincs, a Táncsicsba lehet kérni felvételt, esetleg apáczai kollégiumába. ja és ez csak a társ. tud szakra vonatkozik. a természettudományihoz adj hozzá 10pontot.
2014. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Te oda jársz? Ha igen, akkor esetleg tudál mesélni egy tanéviközi hétköznapodról?

Mennyi szabadidőd van iskola után és mennyit tanulsz?

Illetve kollégiumban mennyi kimenőt adnak?

2014. júl. 29. 15:30
 3/5 A kérdező kommentje:

*tanévközi

Ne haragudj a hibáért, utólag figyeltem fel rá. :-)

2014. júl. 29. 15:31
 4/5 salvadordali ***** válasza:
Minden kollégiumnak saját szabályzata van erről a honlapjukon tudsz tájékozódni.sokat kell tanulni, de ha hozzá vagy szokva a folyamatos készüléshez nem lesz gondod. továbbtanulás: jogi, bölcsész gyakorlatilag bármely szakon, közgáz, műszaki, de orvosi is akár. unokatesóim járnak/tak oda, nem bánták meg.
2014. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! na megjelölted? behívtak szóbelizni? amúgy van kollégium és igazából innen szinte bárhová mehetsz
2015. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!