Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenleg hány százalékot kell...

Jelenleg hány százalékot kell elérni az érettségi 2eshez? 3ashoz stb?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy meglegyen a kettes mind két vizsgarészből el kell érni a 10-10%-ot. Vagyis hiába lesz az írásbelid 40%-os, ha a sóbelid csak 8% akkor megbuktál. Az ilyen szerintem egyáltalán nem jellemző.

Kettes hármas szintet nem nehéz elérni.

2010. jan. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell streszeli könnyen összejön a 10-10 százalék csak át kell nézni a tételeket.
2010. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

NEM

Én tavaly érettségiztem, és nem 10% volt.

Az írásbelin:

20%-tól, 2-es

40%-tól, 3-mas

60%-tól, 4-es

80%-tól, 5-ős

Így nézz ki a pontozás.

A 20%-nak mindeképp meg kell lennie. Ha még sincs meg, de 10%-ot elértél, akkor mehetsz szóbelizni, de ott minimum 4-esre kell felelned, hogy legyen esélyed javítani(és csak 2-es lehetsz már).

Matekból nincs szóbeli, de ha eléred a 10%-ot, akkor javíthatsz szóban.

Tehát a 20%-nak mindenképp meg kell lennie, ha nem szeretnél penge élen táncolni:)

A 20% annyit jelent, hogy egy 100 pontos dogából kemény 20 pontot kell minimum elérned:)

2010. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy a szóbelin más kép van a pontozás mint az írásbelin, de nem is számít annyira bele, asszem ott csak 50 pont a maximum, és meg van, hogy mire adhat pontot a tanár. Ezt nem tudom, de ha gondolod megkérdezheted.

Mi még anno kiszámoltuk, hogy ha 3-mas lesz az irásbelim, akkor a szóbelin már nem bukhatok meg, és javíthatok akár 4-esre is:)

A kettőre egy jegyet kapsz majd, de nem úgy, hogy 10-10%

Mert ha az írásbeli 10%, és a szóbeli is 10% attól még ugyanúgy megbuktál.

Meg az már, tényleg nagyon könnyű lenne:)

Az elöző voltam

Sok sikert:)

2010. jan. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"A nem bukhatok meg" nem azt jelenti, hogy akkor kusban ülsz szóbelin, nehogy félre értsd. Csak akkor már elég lesz az is ha a forrást mondot el kicsit kibővitve:D
2010. jan. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szóbelin használhatsz magyarból irodalmi atlaszt, amiben benne van minden író-költő életrajza, ezeket összeírod, a mű alapján rebegsz 1-2 mondatot és büszke a tanár. Töriből is használhatsz atlaszt, ha egy háborút húzol ki, követed a nyilakat, kiírod az eseményeket és dátumokat hátulról, hozzáírod a forrást és kész. Földrajzból is használhatsz atlaszt, abban is minden benne van.

Nyelvből a betanult tételt elmondod, nyelvtanból pedig elmondod az ábécét és mehetsz haza :)

2010. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, az utcsó, jól írta:D

De még hozzá tenném, hogy a törihez van forrás is, amiből még az is elmondja az anyagot, aki életében nem látot még töri könyvet:D

A matekhoz meg lehet függvénytáblát használni, az angolhoz meg szótárt:D


az utolsó elötti voltam

2010. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!