Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet középiskolát...

Hogyan lehet középiskolát váltani? Milyen papírok szükségesek hozzá? Egyáltalán még van rá esélyem? Vagy már augusztusba ne is álmodjak ilyesmiről?

Figyelt kérdés
Most gimibe járok, és olyan suliba akarok átmenni ahol kozmetikus szakra járnék (most megyek 10-be)
2008. aug. 4. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell menned abba a suliba, ahova járni akarsz és ha benne van az igazgtó, akkor vele kell beszélned, hogy mi a teendő. Ha nincs benne, akkor azzal beszélj, aki ügyeletben van. Na meg persze tudnod kell, hogy a sulikban egy héten egyszer van ügyelet... ha ma volt, akkor késel egy hetet. Aztán valószínűleg beszélned kell a mostani sulid igazgatójával is. Szerintem neked csak ennyi a dolgod, meg az, hogy átvidd a bizonyítványod a másik suliba. Ha kell még valami, azt is elmondják az igazgatók.
2008. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2008. aug. 4. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most iratkoztam át. Először elmész a suliba ahova járni akarsz, ha felvettek kérned kell egy befogadó nyilatkozatot, azt be kell vinned a mostani sulidba ahol kiírnak és átírnak a másikba. Ügyelet általéban szerdán van, de nem biztos, hogy nálatok is de többnyire akkor. A bizit elég szeptemberben vinned. Ja és persze új diákot kell kérned, és a tankönyv megerendelésről is lecsúsztál már de azt kérdezd meg. Sok sikert!
2008. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél, az új diák az nem gond,mert nevet is változtatok a héten..
2008. aug. 6. 01:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs gond, csak ha nem töltötted be a 18-at, úgy tudom, szülői hozzájárulás kell hozzá.

Én már a 3. iskolámba járok. Szóval merj belevágni, nyugodtan! Egyébként azt hittem, kozmetikusnak csak érettségi után lehet tanulni. Le vagyok maradva. :)

2008. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagy lemaradva,csak utána lehet,csak abba suliba amelyikbe átakartam menni(anya engedi apa nem..ezért jövőr emegyek)ott lehe tmajd érettségi után..és gondoltam jo ha ismerem őket..meg lehet akkor könnyebb ottmaradni ha odajárok..
2008. aug. 16. 00:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Értelek. Hát, nem akarok okoskodni, de szerintem jobb minél előbb átmenni, ha komolyan érdekel. Azután már csak nehezebb beilleszkedni, talán más a tanítási módszer, a tanultak. Persze ez nem feltétlen vagy így, de előfordulhat. Vagy az is megoldás, hogy érettségi után mész oda. Biztos lesznek többen is, akik akkor kezdik meg ott tanulményaikat! De bárhogy is döntesz/döntetek a szüleiddel, sok sikert hozzá!
2008. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is éppen most megyek át másik suliba a tanárok miatt, meg mert más szakmát szeretnék tanulni :) Egyszerűbb lett volna egyből oda menned, ahol tudod, hogy ott maradsz, ahogy nekem is, de mind1 :) Én úgy tudom osztályfőnöknek is bele kell egyezni valamilyen szinten, legalábbis asszem
2013. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!