Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Őszintén! Hogy lehet elérni...

Őszintén! Hogy lehet elérni 460-480 pontot, mint amiket néhány szaknál olvastam?

Figyelt kérdés

Az már majdnem a maximum. Nekem kitűnő az érettségim,mindenből ötös,igaz,régi rendszerű (kétszintű előtti). Van egy középfokú nyelvvizsgám,és így szedtem össze 428 pontot. Az ötöstől hova legyen jobb az érettségim? Vagy emelt szintű is kellene,mert az több pontot ér?

Esetleg még egy nyelvvizsga,vagy felsőfokú,de nem hiszem,hogy a jelentkezők nagy részének akár egy is lenne,nemhogy kettő,mert a diplomáig is alig tudják megszerezni.

Így a kitűnő érettségire megkaptam a maximális 200 pontot,azt megkettőzték,így 400 pont+28 a nyelvvizsga,de még egy nyelvvizsgával se lenne 460. Legyek hátrányos helyzetű,mert csak azok jutnak be a legmagasabb pontszámú szakokra? Nem értem.



2014. júl. 30. 14:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű érettségi ért kapásból 50 pluszpont jár.

Persze maximum 100 pluszpont adható, tehát az nem megoldás, hogy 5 tantárgyból emeltezel :D


Illetve, ebben a rendszerben az érettséginek már nem a jegye számít, hanem a százaléka. A jegy is fel van tüntetve, de a százalék számít.

Ez szerintem egy nagyon jó rendszer, mert így a 79% közel ugyanannyit ér mint a 80%, viszont a 81% nem ér ugyanannyit mint a 99%. (Ugyebár 80%-nál van az ötös határa).

2014. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

jó jegyekkel, egy jó emelttel egy jó középpel meg nyelvvizsgával


de akár 2 emelttel is az ilyen szakokra elemelt magyar-törivel is be lehet jutni nem egy was is das


egyébként ezek a 460 pontos szakok több nyelvvizsga és komoly szaktudás nélkül irdatlan nagy büfészakok

2014. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Emelt érettségivel.

Nekem anno a hozott pontjaim maximálisak voltak, az érettségi átlagom 95%, tettem egy 95%-os emeltet, meg volt két nyelvvizsgám, így lett 480 pontos rendszerben 461 pontom. De pl. pszichológia szakra ugyanezekkel az eredményekkel most 480 pontom lenne.

2014. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

"Hogy lehet elérni 460-480 pontot?"


Röhögve. El kell dönteni, hogy mik a céljaid, és tenni értük.

2014. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták a fontos dolgokat, de egy valamire még reagálnék.


"Esetleg még egy nyelvvizsga,vagy felsőfokú,de nem hiszem,hogy a jelentkezők nagy részének akár egy is lenne,nemhogy kettő,mert a diplomáig is alig tudják megszerezni. "


Aki tudja, hogy ilyen magas pontszámú helyekre jelentkezik, és úgy gondolkodnak, ahogy az előttem válaszoló is írta, azoknál hidd el, magától értetődő a két nyelvvizsga. Amiből sokszor legalább az egyik felsőfokú. Hiába nem jelent pluszpontot, mert ott az emelt érettségi, előrelátóan nagyon sokan megcsinálják, mert egyetem alatt még kevesebb idő lesz rá. Nem az ilyen pontszámú helyekre bejutók küzdenek a nyelvvizsgáért abszolutorium után.

2014. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 95 százalékos középszintű matekkal és 90 százalékos angol emelt szintű érettségivel 420 pontom lett. Így sajnos nem tudtam bejutni államira, ezét önköltségesre megyek és diákhitelt kell felvennem.

Én a BGF-PSZK pénzügy és számvitel és a BCE-GTK pénzügy és számvitel szakokat jelöltem meg elsőnek (mind kettőt államin), illetve harmadiknak a BGF-PSZK pénzügy és számvitelt önköltségesen.


Az állandó büfészakozgatás pedig elég fárasztó.

2014. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A PSZ nem büfészak.

Egyike a kevés értelmes és hasznos képzésnek.

2014. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Valaki már leírta előttem, hogy milyen eredményei lettek, és mégsem... Hát, én is így vagyok: van nyelvvizsgám, 80-90% érettségijeim vannak, amiből kettő emelt, és mégis 426 pontom lett, szóval... Ja, tenni kell érte, de még mit? Valaki mondja meg, és én megteszem, de addig...
2014. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen lett az emelted?
2014. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Előző, ha írsz két emelt szintű érettségit 90%-ra, akkor bent is vagy.

Hogy ezért mit kell tenni?

Elmondom, de csak most, csak neked: tanulni.

2014. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!