Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első hónapba mennyi pénzt...

Első hónapba mennyi pénzt visztek ( kolisok )?

Figyelt kérdés
Most vagyok gólya és kíváncsi vagyok,hogy ki mennyi pénzből él meg egy hónapban ( ugye szeptemberbe kell venni jegyzeteket meg amik még hiányoznak )

2014. aug. 1. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Amúgy most mik ezek a jegyzetek, hogy kötelező megvenni őket én nem jegyzetelhetek ? D: lehet nagyon hülye kérdés
2014. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát igazából gondolom vannak olyanok amiket érdemes megvenni ( legalább is barátnőm mesélte,hogy neki volt:) )
2014. aug. 1. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
PTE-KTK-n nálunk a jegyzetek egy része, amit meg kell/ajánlott venni, olyan, hogy az órán elhangzottakhoz még sok plusz dolgot tartalmaz, olyanokat is, amelyekről nem esett szó, viszont a vizsgán, zh-n visszakérik. Ezeket órán viszont így nem tudod lejegyzetelni.
2014. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy jegyzetet sem vettem, ott a könyvtár, ami nálunk ingyenes. Ha mindent megvennék, az kb 30 000 forintomba kerülne.

Átlagosan heti 5000 forintom van, így havi 20 000 forintra jön ki, plusz a koli (14 000 Ft) és a BKK bérlet.

2014. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom tavaly nekem úgy volt, vittem egy tizest jegyzetre, egy másikat az év eleji bulikra abnyit, amennyiből hazza tudok jönni meg kajára minden napra egy ezrest. A jegyzetek nagy részét soha nem is oovastam, ráér megvenni őket november fele sztem. Később egyébként már csak a minden napra egy ezres maradt, meg a hazaút pénz. Ma már a fizumból élek meg ösztöndíj, szal kicsit több.
2014. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jegyzetek közül azokat éremes megvenni, amire a későbbiekben is/több féléven át lesz szükséged. Ezenkívül, mikor bemész a boltba, ott alaposan átnézhetsz egy-egy adott könyvet, hogy mi van benne, ill. mennyire haznosnak itéled meg. Ha nem tetszik, nem veszed meg.

Ha meg mégis megveszed, de nem kell, akkor eladhatod alacsonyabb évfolyamosoknak.


A könyvtár igen fontos, oda iratkozz be, így szintén csökkentheted a vásárlandó jegyzeted listáit.

2014. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!