Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyiregyhaza Zrinyi Ilona...

Nyiregyhaza Zrinyi Ilona gimnazium? (Arany Janos program)

Figyelt kérdés
Velemenyt irjatok legyszi h milyen, meg hogy ki fog odamenni?
2010. jan. 12. 15:37
 1/9 anonim válasza:
Már befejeztem.Nem volt rossz suli,értelmes társaságot lehet találni a hülyéskedésre.Régen "elitiskola" volt,mára már sztem kissé megkopott,de még így is okés.A tanárok is teljesen korrektek,sztem nem fogod megbánni,ha ott töltöd el azt a 4 évet,
2010. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi, irjatok meg velemenyt pls :D
2010. jan. 15. 13:37
 3/9 anonim válasza:

Én benne vagyok az Arany János programban a Zrínyiben, most vagyok 11-es :)

Úgy alapjába véve a program nem rossz, sőt jó. 9-ben voltunk síelni, 10-ben Romániában voltunk, idén Ukrajnában, és Angliában, jövőre megyünk Olaszországba, és végzősként pedig Lengyelországba. Megcsináltuk az ECDL vizsgát is. Idén már elkezdjük a nyelvvizsgákat is lerakni, majd ha megvan a nyelvvizsgát, megszerezhetjük a jogosítványt is. Mindezt ingyen.

De ezeknek azért van hátulütője is. Ezekért cserébe, ki sem találhatod azt hogy igazolatlanul lógsz a suliból, 3.5-nél nem lehet rosszabb az átlagod, nem hiányozhatsz 2-nél több bentmaradós hétvégéről sem. Nem tudom mennyire vagy tisztában ezekkel a programokkal :)

Azt gondolom tudod, hogy a kollégium kötelező, és minden hónapban egy hétvégén nem mehetsz haza, ugyanis vmilyen programot szerveznek. Ezek általában kirándulások az ország különböző pontjain, de van hogy a kollégiumban vagytok egész hétvégén, és plusz órákat vesztek különböző tárgyakból. És mindezek mellett vannak még egyéb kötelezettségek is. Muszáj legalább egy iskolán kívüli foglalkozáson részt venned, mint pl zeneiskola, újságírás stb. A színházlátogatás is kötelező mindezek mellett. Az aranyosokat minden Zrínyis programra kötelezik, nincs mese, részt kell venned mindenben amit csak mondanak.

Maga az Arany János szak 5 éves, de gondolom ezt tudod. Elvileg az első év azért van, hogy nyelvi előkészítő, de csak heti 7 óra angol van 9-ben(míg a nyelvi előkészítő osztályokban 14). Ami persze a következő években 5-re csökken, plusz angol társalgásra. A második évben természetesen már fel kell venned a második idegen nyelvet, ami lehet német, francia, spanyol vagy orosz.


Most így kb ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni :)

2010. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi:) en is ezeket hallottam, csak szetszortan. Jo volt igy osszefoglalva latni. Tenyleg sokat segitettel. Majd jovore talalkozunk :D
2010. máj. 27. 19:27
 5/9 anonim válasza:
Én is benne vagyok a programban, most leszek végzős. Figyi ez a program olyan sok mindent ad, amit máshol nem kapsz meg sehol. Már ami a fent említett pluszokat tekintve. (am biztos ismerjük egymást :D)De az a legrosszabb, h vannak olyanok, akik rinyálnak, ha el kell menni egy-egy bennmaradósra. Ha te ilyen vagy, ne is jelentkezz.
2010. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vegzos leszel? :) Akkor szerintem nem ismerjuk egymast :)
2010. júl. 24. 10:32
 7/9 anonim válasza:
bocs én a válaszolónak írtam. bár nem volt túl világos. te hanyadikos vagy?
2010. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha ti most lesztek vegzosok akk ti minket fogtok szivatni?:D
2010. aug. 9. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki ide téved, az tényleg próbálja meg, mert nagyon sokat kaphat a program által! Felsorolhatatlan!
2015. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!