Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a vizuális feltéte...

Szerintetek a vizuális feltételek is ennyire befolyásolják a tanulási hozzáállást (lent)?

Figyelt kérdés

Üdv.


Eddig úgy voltam a tanulással,hogy nem tudott lekötni és csak azt tanultam amit feltétlen kellett és annak is csak a minimumát.

Viszont Márciusban eltört az ujjam,ezért nem tudtam volna tollal írni,vázlatolni egyebek,ezért lebeszéltem az osztályfőnökömmel (és a többi tanárral),hogy használhassak ipad-et,azzal sem ment gyorsan a gépelés és egyebek (ipad+billentyűzet) ,de legalább ment,igaz olyan sebességgel mint ha kézzel írnék.

Viszont azon találtam magam,hogy ugyebár a tableten valójegyzetelésnél ami eddig füzetben 1-1,5 oldal volt,most kb 8-10 sor volt,és nem volt annyira riasztó az 1 órai munka,és könnyen és "gusztusosabban" tanulható volt.



Ennyit számít ,hogy 1-1 vázlat nem 1,5 oldalnak tűnik,hanem a tableten ( kis betűk,amik közel vannak egymáshoz és a két sor is közelebb van) 8-10 sornak?


2014. aug. 7. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít, ránézel egy 1-2 oldalas jegyzetre, ami látszólag rengeteg információt tartalmaz, és már lefáradsz, hogy neked ezen mennyi idő lesz átszenvedned magad, mindent megtanulni. Aztán ugyanez iPad-en vagy akármilyen elektronikus készüléken pár sor, látod, hogy ezt 3 perc alatt gyors átolvasod, párszor átismétled és már megy is tökéletes, rögtön teljesen máshogy állsz hozzá.


Csak papíron kéne tanulnom akkor úgy érzem 8 általánosnál többig nem jutottam volna el.

2014. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!