Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy minden egyetemen és főiskolán nagyjából ugyanolyan a rendszer, az "élet"?

Figyelt kérdés
Nem csak középiskolások, de sok hallgató is. Gondolok itt a tanévbeosztásra, zh-k rendszerére például. Ugyanis sok mindenben vannak nagy különbségek.
2014. aug. 8. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért vannak alapvető hasonlóságok, sőt van sok dolog amit jogszabály ír elő a felsőoktatási intézményeknek.

Tanévbeosztás: igen van egy tól-ig határ amit tartanak az intézmények, 2 hét eltolódás lehet a kezdés és persze a befejezés között..egyik hamarabb kezd és hamarabb végez..stb..

Zh rendszer na ez tényleg más mindenütt, senkitől sem olvastam olyan hogy egyforma lenne.

De természetesen az oktatásban vannak eltérések, akár szakonként de sulinkét, két egyforma szak nincs.

2014. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak sokan úgy írják le a zh-k rendjét és mindent a válaszaikban a saját intézményük, szakjuk alapján, mintha az teljesen univerzális lenne, pedig nem az.
2014. aug. 8. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy válaszolni, hogy én egy felsőoktatási intézménybe jártam, teljesen más szakra, jó eséllyel nincs olyan válaszoló itt, aki ugyanerről tenne fel kérdést, vagy legalábbis ritka. Én azért szoktam odaírni, hogy "nálunk így és így van", mert ez is egy tapasztalat, de ettől ez még nem jelenti azt, hogy a kérdező intézményében is ugyanúgy lesz.

Személy szerint én sem olvastam olyat, hogy bárki is azt írta volna, hogy márpedig ez mindenhol ugyanígy van. A hallgatók nagyrésze tisztában van azzal, hogy nem.


Az viszont alap, hogy mindenhol van szorgalmi- és vizsgaidőszak, mindenhol vannak zh-k, számonkérések, mindenhol vannak előadások, gyakorlatok, stb. Mindenhol kell néhány tárgyból legalább vizsgázni, a legtöbb suliban évközi beadandók is vannak, stb. Tehát általánosítani lehet.

2014. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!