Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolára milyen tanulmányi...

Főiskolára milyen tanulmányi eredményekkel?

Figyelt kérdés
3,6-3,7-es átlagom van szakközépiskolában. Most kezdem a 12.-et, most már ideje eldöntenem, hova megyek tovább. Ilyen átlaggal esélyem van bekerülni főiskolára állami támogatással vagy inkább felejtsem el és menjek OKJ-ra? Egyébként a turisztika-vendéglátás szak érdekelne.

2014. aug. 9. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
húzz bele ebbe az évbe, legyen jó év végid és érettségid és akkor jó lesz:)
2014. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit se számít az átlag. Szerintem most is él még a duplázós pontszámítás,én annak idején arra hajtottam. 2 tárgyból jó voltam, a többiből meg elég rossz,mert nem is érdekeltek. Szóval azt a kettőt (matek-fizika) megírtam érettségit elég jól,úgy,hogy simán felvettek oda,ahova akartam. Ha van még ez a rendszer,akkor neked is érdemes csak két érettségit jól megírni (lehetőleg 90% felett), gyűjtesz még valami pluszpontot és már elég sok helyre fel is vesznek.

Másfelől egy turisztika-vendéglátásba lehet nem érdemes annyit fektetni,hogy egyetemet végezz belőle,szerintem abból bőven elég az okj,de te tudod.

2014. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Turizmus-vendéglátás szakon az állami ponthatár államilag van megszabva és általában magas, ezen felül nagyon korlátozva van a létszám is. Most 428 ponttal lehetett bekerülni a turizmus vendéglátásra.
2014. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!