Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány támogatott félévem...

Hány támogatott félévem maradt? (hozzáértő ember írjon legyen szíves)

Figyelt kérdés
Egy évig jártam biológia alapszakra, utána egy évig passzív féléven voltam. Most vissza fogjuk fizetni a bioszért a tandíjat, és most szeptemberben kezdem az orvosit. Ez ugyebár 12 félév lesz. Végig tudom járni támogatott félévekkel?

2014. aug. 10. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvettek orvosira akkor van még neked 12 db. támogatható féléved, tehát be tudod fejezni az orvosit államin ha nem csúszol.

Sajnos ha jártál másik szakra államira (passzív félév nem számít bele)akkor az levonódik a támogatható félévekből, akkor is ha visszafizetitek. (bár nem értem miért fizetitek vissza mert nem kell, csak a ledolgozási időd hosszabbodik az elhasznált 2 aktív félévvel)

Aki általános orvosira jár annak 14 támogatott félév jár, esetedben ebből használtál el 2 db-ot. Sajnos a visszafizetés nem azt jelent hogy akkor megvan mind a 14 féléved.

2014. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell visszafizetned?

Nem úgy van, hogy ha első évben hagyod ott a szakot (tehát nem kezded meg aktív státuszban a 3. félévet), akkor nem kell fizetni?

2014. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első félév után még "ingyen" abba lehet hagyni, a 2. félévtől kezdődően pedig vissza kell fizetni a képzés díjának felét.


A többihez nincs hozzáfűznivalóm, az Első Válaszoló leírta korrekten a tényeket.

2014. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!