Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A biológia (Bsc) szakon a...

A biológia (Bsc) szakon a Debreceni Egyetemen mennyire fontos az angol tudás?

Figyelt kérdés
Sajnos az angol nyelvvel nem szeretjük egymás így félek ez nehézségeket fog okozni ha erre a szakra megyek ( pedig tényleg nagyon szeretnék arra menni) ja és ha valaki tudna egy kicsit mesélni az órákról és a követelményről azt nagyon megköszönném:)

2014. aug. 10. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az angol nyelvre sajnos mindenhol szükség van (nekem is vannak vele problémáim), de az elején még nem igazán van rá szükség, de ha komolyabban gondolod a kutatást például, akkor az angol a legkézenfekvőbb nyelv, publikációk, szakirodalmak egy idő után csak angolul lesznek. Ha tényleg nagyon szeretnél biológus lenni, akkor ez ösztönözzön és kezdd el a nyelvet. Felsőbb évesként fel kell majd venned egy szaknyelvet, ez esetben is jobb ha angolt veszed fel. Ha még nincs nyelvvizsgád lehetőség van nyelvvizsgára felkészítő angolórát felvenni, ez ingyenes, de ha más nyelvből van nyelvvizsgád, akkor is kb 25-30 ezer forint/félév.


[link]

Ezen a linken megtalálod a most felvettek képzési követelményeit. Ebben benne van az összes tantárgy amit fel kell/lehet venni, valamit a választható szakirányok is, eldöntheted milyen irányba orientálódj.


Még személyes jó tanácsként, nagyon sok biológust ismerek (én magam szakot váltottam), ide nagyon sok hülye embert felvesznek, azt hiszem évente 180 embert vesznek fel, én úgy látom, annak lesz normális jövője ezzel a szakkal, aki igazán komolyan veszi. Át lehet menni a tárgyak többségén egy kettessel nem olyan sok tanulással, de valóban sokat kell tanulni, hogy elérj valamit.

2014. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) sajnos így még jobban el vagyok bizonytalanodva e téren:D de tényleg sokat segítettél:)
2014. aug. 11. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, mivel a szakirodalom alapból angol nyelvű. Ha bármi közöd lesz a genetikához, bioinformatikához, akkor szintén az interneten angol nyelvű adatbázisokat használsz. Továbbá a genetika, bioinformatika előadások anyaga angol nyelven van kiadva (tanár mániája), természetesen az előadást magyar nyelven tartja. Szerintem biológusnak nélkülözhetetlen egy stabil angol tudás (beszélni nem is, olvasni, és megérteni mindenképp szükséges).
2014. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!