Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes választani középsuliba? (olasz, spanyol, francia, német)

Figyelt kérdés
Jövőre megyek gimibe dee a nyelvválasztásnál bajba vagyok mit lenne érdemes tanulnom jövöre nézve? melyik a bonyolultabb ? olaszul nem szeretnék mivel csak olaszországba venném hasznát , a spanyol nyelv nagyon tetszik de a szüleim szerint nem venném hasznát ,franciától félek a kiejtés miatt , a némettöl pedig idegenkedem mert nem annyira szimpatikus maga a nyelv .. Véleményeteket kérem..

2014. aug. 11. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Az olasz és spanyol tényleg szinte csak az adott országban használható. Persze a spanyolt tudod dél-amerikában is,de ettől függetlenül én csak hobbiként ajánlanám ezt a kettőt,ha nem vagy nagy utazó. A francia az eu-ban egyre jobb,mert belgiumban is az az egyik hivatalos nyelv,ami mostanság eléggé felkapott. Németet én sem szeretem,pedig 8 évig tanultam,de ha tehetném,akkor újra azt tanulnám,mert egyrészt itthon nagyon sok német ajkú turista van,másrészt németország is elég jó hely,meg nincs is messze. Szóval ha választani kéne,akkor a francia vagy német,de most még a németben látok nagyobb jövőt.
2014. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Azt válaszd amelyik tetszik. Mert ha nem tetszik pl. a német ,rendesen sosem tanulod meg..én most megyek gimibe ,én is ezek a nyelvek közül választhattam ,és a spanyolt választottam ,mert azzal is lehet menni valamire ,és amíg a németet/franciát nagyon sokan beszélik itt is már Magyarországon ,így a spanyol különlegesebb ,és ha van pl. egy országos verseny ,vagy későbbiekben munka ,hogy ki kell menni ,mert te beszéled az adott nyelvet ,több az esélyed ,mint a németnél.
2014. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Attól,hogy különleges nyelv még pont hogy lehet előnye meg hátránya is vele. Pl ha valahol itt a kisalföldön lakik,vagy nyugatabbra,akkor szinte alig fog kapni munkát német nyelv nélkül. Vendéglátóiparban pl mindenhol elvárják,ahogy az Audiban is,meg alapból sok a német ajkú cég erre. Nem azt mondom,hogy lehetetlen német nélkül elhelyezkedni,de sokkal könnyebb azzal,mint anélkül.
2014. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 9 éve tanulok németet, és nagyon szeretem. :)Ha valami kérdésed van a nyelvvel kapcsolatban, nyugodtan írj... De mivel te csak középiskolában fogod tanulni, annyira nem ajánlanám, ha amúgy sem szimpatikus, mert az elején nehéz, és csak lassan áll össze a kép. A te helyedben és ízléseddel én biztos spanyolt választanék (bár megjegyzem én az olaszba vagyok valamilyen érthetetlen okból szerelmes), mert 400 millióan beszélik, és szerintem rengeteget számít, hogy olyan nyelvet tanulsz, ami tetszik és van hozzá kedved, mert így pl órán kívül is nagyobb eséllyel érdeklődsz iránta. Szerintem semmi értelme, hogy egy olyan nyelvvel szenvedj 4 évig, amit nem is szerettél volna tanulni. A franciát tényleg nehéznek mondják, bár személyes tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, és bár nem jó összeveszni a szülőkkel, ez egy fontos döntés, és szerintem neked kell meghoznod. Egyébként meg a spanyolt többen beszélik mint a németet, csak éppen nem Európában, de ma már a legtöbb cégnek vannak külföldi/ nemzetközi kapcsolatai. Szerintem ülj le a szüleiddel, és mond el nekik, beszéld meg velük, hogy te spanyolt (vagy bármi mást) szeretnél tanulni, és sokkal többet tanulsz, ha szereted, mintha kényszerből pl németet tanulnál, de utálnád. Valószínűleg megértik majd, hogy ez a te életed, és a te döntésednek is kell, hogy legyen. Gyűjtsd össze az érveid és állj a sarkadra.
2014. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze ez attól is függ, hogy később milyen irányba szeretnél elhelyezkedni, de szerintem azt válaszd ami neked tetszik, és szimpatikus.

Utolsó voltam

2014. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D Budapesti vagyok és fogalmam sincs mi szeretnék még lenni szóval ilyen szempontból nem tudok dönteni..
2014. aug. 12. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:

én angolul, németül és franciául beszélek, a középsuliban választottam a franciát, a másik kettőt már előtte is tanultam, és nem bántam meg a döntésemet! A helyedben mindenképp a francia és a német közül választanék, egyrészt mert a nagy cégek és multik nagy része itthon német vezetőségű (lásd Audi, ami rengeteg embernek ad állást országszerte), másrészt azzal Ausztriában, Németországban és még Svájcban is boldogulsz (bár Svájcban a nyelv kissé eltér az itthon tanítottól), ha később úgy döntesz, hogy külföldi életet szeretnél. A franciát azért ajánlanám, mert EU-s szempontból egyre hasznosabb, ha nemzetközi tanulmányok felé orientálódsz a későbbiekben, a francia nagy ütőkártya lehet a kezedben, bár tény, hogy elég nehéz nyelv, de szerintem egy kis szorgalommal és odafigyeléssel simán elsajátíthatod!

Persze, ha ezektől idegenkedsz (bár ez a 2 jelen állás szerint a leghasznosabb) akkor választhatod a spanyolt vagy az olaszt, ezek is mind szépek és biztosan van olyan pálya, ahol ezeknek veszed majd hasznát.

2014. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!