Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Hol tanuljak tovább?

Mit tegyek? Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
8. osztályos kitűnő tanuló vagyok , és fogalmam sincs , hogy hol tanuljak tovább.Még nem tudom , hogy később mivel szeretnék foglalkozni , de a jövőben nem szeretném megbánni a választásomat.Olyan helyen szeretnék dolgozni ahol rendesen megfizetnek , de egyben élvezzem/szeressem is a munkám. Imádom a kézművességet esetleg valami cukrász vagy fodrász is lehetnék , mind a kettőhöz van tehetségem , és kedvem is.De a szüleim azt szeretnék , hogy sikeres legyek , ha már eszem az van hozzá , és menjek főiskolára , egyetemre. Mit tegyek , nyakamon a pályaválasztás? :(

2014. aug. 15. 10:32
 1/4 anonim válasza:
Egy fodrász/cukrász szakmában is lkehet sikeresnek lenni. Egy-egy ilyen szakma mögött is rengeted tanulás és ész van plusz érzék sem árt hozzá. Az egyetem nem mindennek a kulcsa.
2014. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"8.osztályos" óóó hol van még onnan az "igazi" tovább tanulás. A lényeg, hogy minél erősebb középiskolában menj és tanulj, mert akkor tényleg minden kapu nyitva lesz ahhoz, hogy később azt tanuld amit szeretnél.
2014. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes más ilyen fiatalon is célt kitűzni, persze nem kell hozzá görcsösen ragaszkodni. Sokkal motiváltabb az ember, ha van célja és általában azok az emberek többre is viszik mint azok akik csak spontán sodródnak előre. Igen is fontos, hogy legyenek céljaink és ez fiatalon is ugyanannyira fontos mint a későbbiekben, nagyban meghatározza az életünket.
2014. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 15. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!