Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre jelentkezhetek egyetemre?

Jövőre jelentkezhetek egyetemre?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy a matek érettségim 21%-os lett 2012-ben, de az új törvény 25 %-ot határoz meg a ketteshez. Akkor ezt most figyelembe veszik, hogy akkor érettségiztem.

2014. aug. 15. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelmű; mivel az akkori feltételeket teljesítetted, ezért érvényes érettségid van, és a felsőoktatásba való jelentkezés szükséges és elégséges feltétele az érvényes érettségi bizonyítvány.


Summa summárum, jelentkezhetsz (amúgy én is akkor érettségiztem, viszont nekem 94%-os lett a matekom).

2014. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Jelentkezni jelentkezhetsz. De azért eléggé elszomorító,hogy olyanoknak is lehet diplomájuk,akik érettségin éppen hogy átcsúsztak. Jöhetnek a lepontozások,de azért gondoljon bele mindenki....ha én megkérdeznék valaki diplomás embert és azt mondaná,hogy 21% lett a matek érettségije,akkor azzal nekem annyit árulna el,hogy rohadtul egyszerű lehetett diplomát szerezni ott,ahol kapott. Tudtommal matek meg majdnem mindenhol van,talán csak az andragógián és társain nincs matek.
2014. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bárki jelentkezhet egyetemre, max nem felel meg a feltételeknek és esélye sem lesz a felvételre.
2014. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én germanisztika és történelem szakra jelentkezek, nem kell matek egyáltalán. Amúgy minden más 4-es és 5-ös emelt! szinten is. Német, történelem emelt, a többi közép. Én utáltam a matekot és nem is érdekelt, mert nem kell úgyse nekem.
2014. aug. 15. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Előttem szólók, nem a bekerülési pont határozza meg hogy valaki elvégzi-e az egyetemet!

Most hiba háborogtok, de a középiskolai jegy pont semmi, egy adott állapotot tükröz, akkor aznap valamiért valakinek jól vagy nem jól sikerült a vizsgája. Ami nem azonos azzal, hogy érettebben vagy csak más körülmények között ne teljesíthetne valaki jól/jobban. Azt sem tudjuk a kérdező a többi tárgyból hogy érettségizett.

Simán lehet hogy azokból jól és akkor be tud kerülni, nyilván nem matekkal fog felvételizni. Az tény hogy a szakok legnagyobb hányadán valamilyen szintű matek kell, de a 2-es érettségi ellenére sokan letudják azt az egy-két félévet sikeresen.

Túlértékelitek a diplomát nagyon...

Miért ne lehetne valaki jó védőnő, vagy közigazgatási szakember, vagy tanár attól hogy nem tudja a matekot..

2014. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mateknak nem az a lényege,hogy felkészít arra,hogy a falusi ember vektorokkal fogja kiszámolni a dolgokat,hanem egy általános gondolkodásmódot tanít meg. Kicsit komplexebbül tudsz gondolkozni ha már a matek megy. Ezt a tudást nem adja meg sem a töri,sem a magyar ahol szinte csak be kell magolni a dolgokat,nem szükséges semminek se a mélyére látni.

Abban igazad van,hogy germanisztikára meg tudtommal törire sem kell matek. Csak germanisztikával is az a baj (szerintem),hogy kb ugyanannyira mész vele,mint egy felsőfokú némettel. Aki elvégzi,az úgyis vagy fordító lesz,vagy kimegy németajkú területre dolgozni valamit,de a nyelvi tudáson kívül sokmindent nem fog használni. Pl ha jól tudom ott kulturális dolgokat is elmondják,de ha kiköltözik az ember,akkor úgyis megtudja,ha itthon marad fordítóként,akkor meg kit érdekel? :D

2014. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előttem szóló:

Közgázba pont hogy van matek úgy tudom,főleg aki elemzőre megy. Ettől függetlenül el lehet végezni persze az egyetemet és nem értékeljük túl a diplomát,hanem pont ez a baj vele,hogy mindenki egyetemre megy már manapság középiskolától,függetlenül a jegyeitől. Persze nekem is van ismerősöm,aki középiskolában nagyon rossz tanuló volt,egyetemet meg el tudta végezni,de itt pont arról van szó,hogy lassan szart se ér a diploma,ha mindenki egyetemre megy középiskolából.

Írtam is,hogy germanisztikára mehet is a kérdező,sok sikert kívánok neki,de ott csak a nyelv a fontos,szóval ha az megy,akkor nyert ügye van kb.

2014. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocs,elolvastam a közigazgatásit közgazdaságira :D mostanság ez a felkapott,biztos azért.
2014. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem kell túl mélyre menni a matekba. Engem nem érdekel, hogy kettes lett, eég és meg lett az érettségi, ez a lényeg. Történelemből nem épp be kell magolni a dolgokat, én kutakodni akarok majd a korszakokban, de ez odébb van. Amúgy eszem ágában sincs külfölde menni, most is mehetnék, de nem megyek, tanár akarok lenni. Lehetőleg ne menjük abba se bele, hogy miért pont tanár. A választ megkaptam, köszi mindent mindenkinek!
2014. aug. 15. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!