Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy 300 kredit kell...

Igaz az, hogy 300 kredit kell ahhoz, hogy valakinek diplomája legyen? (SZTE-ÁJTK önköltséges jogász szak)

Figyelt kérdés
Most leszek első éves és minden félét hallottam már, egyik oldalról azt, hogy az önköltségeseknek nem számít, hogy megvan-e a 300 kreditjük, ezért nem katasztrófa ha nem veszek fel szabadon választható kurzusokat (plusz kreditért a kötelezőkön túl), másik oldalról pedig azt, hogy ígyis-úgyis meg kell lennie a 300 kreditnek. Most akkor hogy is van ez? :(

2014. aug. 16. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A diplomához kell bizonyos számú kredit, ez 30 x ahány féléves a képzés. Ebben kell lennie meghatározott számú szabadon választható tárgynak.
2014. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár én nem a SZTE-n tanulok jogásznak, de nyilván mindenkinek meg kell lennie a 300 kreditnek, hiszen ez a követelmény (és nem is akárhogy, x darab kötelező tárgy, x darab szabadon választható stb.). Valószínűleg nálatok is van mintatanterv vagy követelményrendszer vagy ilyesmi, nézd meg a honlapon.


Szerintem a többiek a fizetősöknél arra gondoltak, hogy mivel nekik úgysincsen tanulmányi ösztöndíjuk, felesleges plusz tárgyakat felvenni (a 300 krediten felül) és feltornázni az ösztöndíjátlagot.

De ettől függetlenül az alapkövetelményt mindenkinek teljesítenie kell.

2014. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!