Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért fikázzák a filmekben az...

Miért fikázzák a filmekben az állami egyetemeket az USA-ban, mikor itthon az alapítványi magániskolák a cikik?

Figyelt kérdés
Egy csomó filmben és sorozatban azt látni, hogy az állami főiskolákat és egyetemeket alázzák, a magániskolákat meg istenítik, itthon pedig ennek épp az ellenkezője van, az állami sulik a legjobbak és a magánsulik a cikik. Mi a véleményetek, ennek mi lehet az oka?
2014. aug. 16. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Amerikában nagyobb arányban meg tudják fizetni a magániskolákat, itthon pedig nem sok esetben jöhet ilyen szóba (az alacsony fizetések miatt). Minél nagyobb számba van jelen egy cselekvés, annál elfogadottabb abba a környezetbe.
2014. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Más a rendszer és kész.:D A felsőoktatásba sem ugyanúgy lehet bekerülni. ("névtelen" jelentkezés, objektív pontokkal? számukra ez nevetséges lenne..)
2014. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki magániskolába járni?

Én egy alapítványi magániskolában végeztem Székesfehérváron, nagyon jó volt, a hangulat is és még az egyetemre is bejutottam.

2014. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!