Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Te kaptál körmöst / pofont...

Te kaptál körmöst / pofont amikor iskolás voltál? Ha igen, régen volt?

Figyelt kérdés

Egy 26 éves (!!!) kolléga mesélte, hogy évvel náluk természetes volt a körmös, és a fizikai erőszak mint nevelési eszköz.


Esetleg más "hagyományos" dolgokban volt részed, pl. hátratett kézzel ülés, sarokba állítás,kötelező köpeny és tornadressz, smink és hajfestés tiltása ?



2014. aug. 17. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan volt csak, hogy kiküldtek egyeseket a folyosóra, de ez gondolom máshol is így van :)

17/f

2014. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, engem oviban fenekeltek el, volt egy "rossz zsaru" meg egy "jó zsaru" ovónő, de a rossz az mindig is egy állat volt.

Iskolában nem nagyon bántottak senkit a tanárok, olyan volt, hogy pl. mikor egy gyerek csinált valami hülyeséget szünetben, akkor az ügyeletes tanárnő rászólt az osztályának tagjaira, hogy hozzák oda a fülénél fogva és adjanak neki egy barckot (okos! :-) ). Meg egyszer előfordult egy másik rossz magasviseletű diákkal, hogy bántott egy lányt, akkor a tanítónő telefonált a lány faterjának, az bejött és ő pofozta meg a gyereket.

Amúgy tanárok nem mernek már semmit csinálni a gyerekkel, mert volt akit eltiltottak több évre azért, mert mérgében lecigányozott egy harmadikost...

2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne csodálkozz ezen. Én 29 éves vagyok, 1994-ben és 1995-ben, másodikban és harmadikban kaptam körmösöket. Ráadásul nem azért, mert én voltam rossz, hanem azért, mert osztálybüntetés volt, mindenki kapott egy tanuló hülyeségéért. Ma már ezt nem szabad, nincs kollektív büntetés, onnan tudom, hogy én is tanár lettem.

Amit felsoroltál, az nekünk végig kötelező volt, még a gimnáziumban is: hátratett kézzel ülés (általánosban), sarokba állítás (általánosban), kötelező köpeny és tornadressz (általánosban és gimnáziumban), smink és hajfestés, sőt ékszerek és fiúlovagok tiltása (gimnáziumban).

2004-ben érettségiztem, akkor "szabadultam ki" egy kicsit. Ráadásul az általános iskolám nem is volt egy nagy szám, nagyon vegyes gyerekek jártak oda, a gimnázium viszont elit volt.

2014. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Nem egy egyházi iskola volt ez? 2000 után már egész más idők jártak.
2014. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliban nálunk csak krétával dobálózó tanár volt.

Általánosban, alsóban még volt hátratett kezekkel ülés, sarokba állítás meg körmös is. Meg olyan, hogy nem mehetett ki a gyerek szünetre.

2017. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm mesélte, hogy zeneiskolában (a 60-as évek végén)(7 éves volt akkor) - amikor melléütött a zongorán akkor körmöst kapott. Ez engem még most is frusztrál: egy 7 éves kislányt körmösöznek, mert melléüt a zongorán. Egyáltalán: lányokat testileg fenyíteni (de akár fiukat is - de főleg: LÁNYOKAT. És mondta, hogy náluk ez általános volt. És ötödikes korában egy vénlány tanárnőtől egyszerre (egymás után) 7 pofont kapott (lányként!!!) - mert valami képletet nem jól írt fel kémia órán (az is igaz, hogy a tanárnő méltatlankodására valamit válaszolt olyan lazáskodó stílusban (nem durvát)(ráadásul egyébként 5-ös kémiás volt)(nem szerette a kémiát).

Én falun jártam általánosba (hatvanas évek) - de lányokat sosem vertek tanárok - fiukat persze igen

2017. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!