Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakképző évfolyam mit jelent?

Szakképző évfolyam mit jelent?

Figyelt kérdés
A házirendünkben van egy pont a szakképző évfolyamokra vonatkozólag. Én szakközép iskolába járok, azaz a 4. évben éretségit teszünk, de mellette tanulunk szakmát. Ez Szakképzőnek számít?
2014. aug. 17. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Elmondom mi a különbség. A szakképzőben csak középszintű OKJ-t kapnak, érettségijük nem lesz. Te szakközépben vagy, ami érettségit is ad meg középszintű OKJ-t is 4 év után. Illetve szakközéptől függ hány év után, én olyan szakközépben voltam, ahol az érettségi utáni nap megcsinálhattuk a felső-középszintű OKJ-t is (ugye középszintű OKJ-nek is több fajtája van, amit a szakképzősök csinálnak, azok nem kötöttek érettségihez, a szakközepeseké igen, azért felső-középszintű OKJ). De van olyan szakközép is, ami a 4. év után nem ad semmilyen OKJ-t, hanem maradni kell 5. évre. Én olyanban voltam mondom, ahol beleintegrálták a 4 évbe (4.évben már heti 10 szakmai óránk volt!).
2014. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok megint. Szóval, te nem szakképzős vagy, te jobb vagy sokkal, te jobb OKJ-t is kapsz mint ők és még érettségid is lesz. Az ő szabályaik nem vonatkoznak rád!
2014. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van +1 évem, utána kapok szakmát.


A házirendben az volt, hogy a Szakképző évfolyamon lévők nem lehetnek magántanulók. Akkor én lehetek az első 4 évben?


Köszönöm!

2014. aug. 17. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Szakképző évfolyam az, ahol szakmai képzés folyik. Vannak kizárólagosan szakképző évfolyamok (+1 év pl.) és van ahol a közismereti képzéssel együtt folyik a szakképzés.


A szakmai gyakorlatot nem lehet magántanulóként folytatni, meg kell csinálni a gyakorlatokat, beleértve a nyári gyakorlatokat is. Annak azonban nincs akadálya, hogy valaki bejár a gyakorlatokra, de egyebekben magántanuló. Persze ha az iskola is akarja, de jelen esetben úgy tűnik, nem akarja...

2014. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!