Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet csinálhat egy iskola?

Ilyet csinálhat egy iskola?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nekem tanulói jogviszonyom van egy Szakmunkásképző iskolával és át mentem egy Szakközépbe meg kaptam a befogadónyilatkozatot a Szakközép iskolától amit vissza kellet vinni a Szakmunkásba hogy ott aláírja az igazgató hogy elmehetek onnan... de mivel elhagytam a diákomat amit kérnek vissza így nem akarja aláírni az igazgató a papírt mert nem tudom vissza adni a diákomat és ezért kérnek tőlem 6500Ft-ot de én ezt nem tudom kifizetni és nem is akarom! ilyet tehet egy iskola hogy elkér ezért 6500Ft.-ot? hátrányos helyzetű vagyok ezért nem tudom kifizetni de hogy emiatt ne tudjak át menni egy jobb iskolába ez nagyon nem jó így!

2014. aug. 22. 12:38
 1/3 anonim válasza:
Nem.
2014. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
valami bővebb választ esetleg?
2014. aug. 22. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne te menj be, hanem a szülő, kérdezze meg, hogy milyen jogszabály alapján tagadja meg az aláírást, és követeli a pénzt. Fenyegesse meg, hogy a KLIK-hez fordul, még mondhatja az Oktatási Hivatalt is. A fenyegetés hatására az igazgatók meg szoktak ijedni. De szerintem ha van egy befogadó nyilatkozat, akkor nem kell engedély ahhoz, hogy otthagyd az előző iskolát, nem kötelezhetnek arra, hogy ott maradj.
2014. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!