Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért soroltak át államiról...

Miért soroltak át államiról költségesre?

Figyelt kérdés
2012-ben kezdtem új szakot átvétellel,tehát nem felvételiztem újra,így nem írtam alá szerződést sem.Költségesre vettek fel,de egy évvel később sikerült bekerülnöm államira.Na de most hirtelen megint költséges lettem,pedig teljesítettem a minimumkreditet is és még van állami helyem is.Bementem megkérdezni,és közölte a nő,hogy ez csak 2 félévre szól...annak mi értelme lenne,akkor most hiába tanultam??Miért nem maradhatok államin,ha már egyszer bekerültem,és semmi jogon nem sorolhattak volna át?Sehol a TVSZ-ben nincs erről szó...tényleg így lenne?

2014. aug. 22. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen volt az összesített korrigált kreditindexed? Mert nem mindig csak azokat sorolják át, akiknek nincs meg a kellő számú kreditjük, hanem azokat is, akik gyengébben teljesítettek.
2014. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott mindenkinek .00 van írva.Nem a sima korrigált kreditindexre gondolsz?
2014. aug. 22. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, az összesített korrigáltra. Ez alapján határozzák meg az átsorolást. De ha kaptál az átsorolásról levelet a neptunban, akkor benne kell, hogy legyen.
2014. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám,hogy semmi értesítés se indoklás nincs,és én ETR-t használok.
2014. aug. 22. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj szépen be újra, csapjál az asztalra, és kérd az átsorolási határozatot a hozzá tartozó indoklással. Mivel ezt nem kaptad meg, eleve jogtalan, hogy átírták a finanszírozási formát. Hihetetlen, hogy így működik ez ma Magyarországon. Egy aktatologató szimplán átírja a finanszírozási formát, mint valami elrontott nevet.


Igazad van teljesen, sajnos nem szabad hinni mindenféle utolsó ügyintézőnek, akit oda állítanak és kb. az a feladata, hogy mindenkit hülyének nézzen, és elküldjön a halálba. Egyébként valóban, 2 félévre szól a finanszírozási forma, de ez csak azt jelenti, hogy év közben nem vizsgálhatják, hogy átsorolnak-e, csak minden tavaszi félév után. Szóval egyáltalán nem jelenti azt, hogy feltétel nélkül visszasorolhatnak, mindössze annyi, hogy január-februárban akármilyen rosszul/jól is teljesítettél, biztosan nem sorolnak sehova.


Ha megkapod az átsorolási határozatot, és azzal nem értesz egyet, akár fellebbezhetsz is. Mindenképp intézkedj minél előbb.

2014. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, nem rakhatnak át csak úgy, be kell menni és rájuk borítani az asztalt, sajnos csak abból értenek. Egyébként most engem is áttettek, és nekem sem írták le, hogy miért, csak én tudtam, hogy miért, így nem érdekelt különösen.
2014. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat!Az lett,h bementem a a saját TO-mra is(mert elsőnek a központiba mentem),és milyen meglepő,h ugyanazt szajkózták,h csak 2 félévre szól és kész.Konkrétan az arcomba vágta ugyanazt a tavalyi papírt arról,h átvettek államira...(magamban:na jó,én is tudok olvasni,de ott hol van ,h ezután én mindenképp költséges leszek,és minek hívták fel a figyelmemet a levél végén arra,h ebben és ebben az esetben átsorolnak,ha nem teljesítem,ha végülis teljesen mindegy,mert nem maradhatok államin??és miért nem kaptam egy nyomorult értesítést legalább?!de a csekket bezzeg tudták küldeni)...hát nem hagytam magam,bementem a központi hallgatói szolgáltató irodába,ég és föld,ott azt se tudták hogyan segítsének,annyira segítőkészek voltak.Átvették az ügyem,remélem a legjobbakat.:)
2014. aug. 26. 22:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a legjobb,az a gyanúm,h a TO-t kérdezte meg...hurrá.Ez az egész arra megy ki,h fizessek...még a jogi tanácsadást megpróbálom az EHÖK-ön,aztán ennyi,legyőzött a hülye rendszer.
2014. aug. 27. 11:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Még várom a fejleményeket,abban egyetértettek,hogy hiányos a tájékoztatás..van ötlete vkinek ,hogy mit lehetne még tenni?
2014. aug. 31. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre jött létre pl. a hallgatói önkormányzat, de lehet fordulni olyan emberhez is, mint mondjuk dékán, rektor, valami tanulmányi bizottság, lényeg, hogy a TO-n nem felelős emberek dolgoznak, ők csak aktákat tologatnak.
2014. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!