Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátás szak könnyű?

Turizmus-vendéglátás szak könnyű?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és ebben a tanévben fogok érettségizni és arra jutottam, hogy továbbtanulni turizmus-vendéglátás szakon szeretnék valószínüleg a Bkf-en mert ott vannak olyan szakirányok, amik nagyon megtetszettek. Ezt a szakot nehéz elvégezni milyen a matek ne értsetek félre nem vagyok buta de nem szeretnék egy nehéz szakra menni inkább csak valami könnyen elvégezhetőre. Érdekel még a kereskedelem és marketing is de valahogy a turizmus joban vonz. Imádom a szállodákat és szívesen dolgoznék mondjuk a bárban vagy a wellness részben vagy gyerekekre is szívesen vigyáznék játszanék velük. Szerintetek ez milyen szak erre menjek tovább tanulni? Ha van valami más ötletetek szívesen meghallgatom és a kérdésekre is szívesen válaszolok. Kösziii előre is a válaszokat.

2014. aug. 24. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, én idegenforgalom-vendéglátás szakirányon vagyok (szakközépiskola)

Tanulunk turizmust, szállodaismeretet, marketinget, vendéglátást. Eddig egyáltalán nem nehéz, remélem a későbbiekben sem nehezedik be, bár nem ezen a szakirányon szeretnék továbbtanulni. Ha van nyelvérzéked, akkor ez a szak neked való. A matektól ne félj, én is kuksi vagyok hozzá, de ehhez csak alapműveletekre van szükséged, meg leginkább a beszélőkédre. Sok sikert!

17/L

2014. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként, döntsd el, hogy mit szeretnél inkább:


utazgatni, nyelveket tanulni, kultúrákkal ismerkedni (idegenvezető, nagyon jól keresnek)

vagy

egy balatonparti, tengerparti hotelt, ahol pl. te vagy az igazgató(vendéglátás, azért itt is keresnek rendesen)


De pl. egy marketing-kereskedelemmel se jársz rosszul.


Ha gyerekekre is szívesen vigyáznál, játszanál velük,még akár óvónő is lehetnél :D Ez azért jó/jobb, mert az idegenvezetésből egy idő után kiöregedsz, míg a legtöbb dajkának 50 fölött is van biztosítva munkahelye. Persze ez csak egy kósza ötlet. ( elte-tók idei ponthatár 304, az szinte semmi)

2014. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a turizmus-vendéglátás megfelelő szak lenne számodra BKF-en, igaz sokat kell matekozni, de nem vészes, segítenek mindenben és ha tanulsz nem kell belerokkannod, hogy elvégezhesd a szakot.
2015. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!