Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jo a nyiregyhazi Krudy Gyula...

Jo a nyiregyhazi Krudy Gyula gimi hatosztalyos kepzese? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
A suli kolija normalis?12 evesen mehetek egyaltalan koliba? Eleg sok rossz pletyka jutott a fulembe a sulival kapcsolatban, ezert is nem vagyok biztos benne.

#gimnázium #Nyíregyháza #hatosztályos #hatosztalyos gimnazium
2014. szept. 2. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, leírhatod a pletykákat. Oda jártam, azon a tagozaton végeztem (igen, ezt hívják véletlennek :P).

Én szerettem, szerintem jó volt. Erős gimi, ez csak akkor tűnik fel igazán, ha melléraksz egy másik, átlagosat is. Belülről annyira nem érződik, akkor már "benne vagy a dologban".

2014. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat peldaul olyat is hallottam, hogy csak azok lehetnek jo tanulok, kitunok akar, akik a tanarokhoz jarnak kulonorara, mert ott (kulonoran) adjak le a tanarok az orai anyagot. Az unokatestverem baratnoje pl. oda jar, mondjuk nem hatosztalyosba, de akkor is, es o is mondta ezt a kulonoras dolgot. Azt is mondtak mar, hogy a krudys tanulok 60-70%-a cigizik, drogozik, iszik. Tudom, hogy minden iskolaban vannak ilyenek, de neekem ez a 60-70% eleg sok. :/ Igazak ezek a dolgok? Ja, es meselhetnel meg a sulirol, a kolirol (ha kolis voltal), vagy csak ugy, a hatosztalyos kepzesrol. ;) Es koszi a valaszt! :)
2014. szept. 2. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ezek elég durva dolgok, de meg tudom neked mondani, hogy kb. a nagy részük kamu, vagy erős túlzás xD Drogoznak, jesus, mi tötént ott mióta ne járok oda? XD (még nem volt 5 éve, hogy érettségiztem).


Hogy mondjam, vannak olyan tanárok, akikről el tudnám képzelni ezt a különórás dolgot, de olyat nem tudok, akinél ne lehetne ötösökkel végigcsinálni az egészet úgy, hogy tanulsz normálisan. Nekem elég jó tanáraim voltak, azt meg kell hagyni.


Magáról a tagozatról? Hát, 7-esként elég gáz, hogy te vagy a minibolha a többiek között, mindig kielőznek a menzánál, büfénél (néha azért Borika néni szétcsap köztük :D), satöbbi... de külön jó, mikor 8-osként az akkor veréb 9-eseket te előzheted ki a sorban... ennek hagyománya van.


Magukkal a tantárgyakkal nincs semmi extra. Amikor még én odajártam, nem volt ez a mindennap tesiórás fszság, szóval nem tudom, ez miben érinti az órarendeket, de nekem 7-től kezdve voltak lyukasóráim. 7., 8., 9., 10. osztályban csak az első órákban, 11-ben és 12-ben a faktok miatt már össze-vissza, plusz addigra osztályozóztam, érettségiztem pár dologból, az is hozzáadott a lyukasok számához. De azért az kellemes volt, mikor tudtam egy órával tovább aludni a legelején is, mondjuk hetente kétszer.


Az eltérő tanmenet szerint pl. minden évben lesz bioszotok (ugye 4 osztályos gimiknél 9-ben nincs), ami azért jó, mert sokkal kényelmesebben tudtok haladni majd az anyaggal.


Külön jó, hogy a 7-ben bejövő tárgyakat (kémia, fizika), valószínűleg ugyanaz a tanár fogja tanítani végig, gimnáziumi szinten. Ez azért jó, mert ezekkel a tárgyakkal nagyon sokan küszködnek gimnázium elején, sok ált. iskolában rosszul tanítják meg őket.


A D osztály általános, szóval bármiféle irányba vehetsz majd fel faktot (biosz tagozaton csak bio-kém vagy bio-fiz, matek tagozaton pedig matek-valami lehet a fakt).


Sajnos kolis nem voltam, és az osztályomból sem volt senki, nem tudom, hogy milyen, hogy működik. Nincs hivatalos kolija, a Zrínyiébe és a Lutherbe szokták rakni őket. A Zrínyi elvileg jó, csak nagyon komolyan veszik a takarodót. A Luther kicsit szabadabb, de lerobbantabb, a takarítást veszik ott elég szigorúan, és hallomás alapján nem igazán engedik, ha új szobatársat akarsz. (Zrínyiben 2-en vannak egy szobában, Lutherban 4-en). De ezek ilyen ismerős ismerősétől hallott dolgok.

2014. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Egyelõre úgy vagyok, hogy nem megyek, mert megkaptam a címet, amiért már több mint egy éve teperek, lehet nem nagy cucc, sõt, de nekem nagyon sokat számít (DÖk elnök lettem :D ), elvileg nyolcadik végéig az enyém lesz ez a cím, tehát számomra megéri ezért feladni a hatosztályost :) Nyolcadik után pedig ugyanúgy mehetek a Krúdyba :) De lehet, hogy a felvételiig még megváltozik a véleményem. :) Azért nagyon köszönöm :)))
2014. szept. 10. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha igaz, gratulálok :) Nem tudom, melyik iskolába jársz... én így visszanézve a 12 évre, amit a közoktatásban töltöttem, azt kell mondjam, hogy sajnos a diákönkormányzat intézménye a magyar oktatási rendszerben eléggé mondvacsinált... (legalábbis pl. az amerikai mintához képest)

Menőnek tűnik, de tényleges hatalom kb. nulla, dolgokba való beleszólás pedig a 0-hoz konvergál. Ezt most nem azért mondom, hogy kedvedet szegjem, meg lehet, hogy a te sulidban nem így működik. Csak mondjuk ez nem az a dolog, amire én feltenném a továbbtanulásomat, de te tudod :)

2014. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én iskolámban úgy tûnik egész más a DÖK. :) Nálunk havi 1 DÖK-ös program van, mivel egy másik iskola a "társiskolánk" vagy mi, és sok programra, ami ott van szervezve, meghívnak minket is. :) Az utolsó iskolai napon a DÖK-ösök találják ki a programot, valamint idén lesz Diákparlament, és oda lehet, hogy engem is küldenek. :D
2014. szept. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!