Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar iskolákban miért...

A magyar iskolákban miért kell ennyire erőltetni a testnevelést?

Figyelt kérdés

Rendben van, hogy fontos a mozgás, de szerintem kicsit el van túlozva a dolog, főleg attól az évfolyamtól kezdve amelyiktől kezdve bevezették a heti 5 testnevelést egyik évben.

Akik ezeket a dolgokat kitalálják, azoknak igazából miért okoz örömet hogy az iskolákban a diákok heti 3 vagy 5 alkalommal ott ugrálnak, rohangálnak meg mindenféle hülyeséget csinálnak általában egy idegbeteg pszichopata, néha esetleg jófej testnevelés tanár vezetésével?

Mert elég sok nemnormális testnevelés tanár van, akkor miért nem tudják az ő tevékenységüket legalább szabályozni, hogy ne éljenek vissza a hatalmukkal? Mert sok tornatanár nyugodt szívvel képes megalázni a diákot aki nem szimpatikus neki.

Miért nem lehet szabadon választani mit akar csinálni a diák?

Szerintem jobb lenne úgy, hogy az iskola biztosítana sportlehetőségeket, kosárlabda, futball, röplabda, ilyenek, és lehetne választani aki akar. Aki nem az meg nem mozog, vagy mozog máshol, ennyi.

Szerintetek így nem lenne jobb?


2014. szept. 3. 00:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan diákot akinek rettegés minden nap amikor testnevelés órája van. Legalábbis az óra végéig.
2014. szept. 3. 00:15
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Hát az biztos, hogy nagyon sok gyerek el van punyulva.

DE

Semmi értelme. Én elhiszem, hogy a mozgás jó meg egészséges, de aki lusta az nagyon nem fog ezután se semmit csinálni. A kötelező napi tesik miatt láttam már olyat hogy a kis csórók kénytelenek voltak a folyosón futkározni télen, mert nem férnek el annyian a teremben, és máshogy nem lehet beosztani mert akkor este 6ig bent lenne a szegény purgyé. Fejetlen szarság az, ami az oktatásban megy.

P.S. A testnevelés tanárok 90%-a kiöregedett idióta akik az uralkodási hajlamaikat élik ki a gyerekeken.

A sportkörös megoldás tényleg sokkal jobb lenne, de álmodjunk csak...

2014. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is baromság... Csak ha már 15 kilós az iskolatáska, azt el is kellene bírni szerencsétlen gyereknek. Nevetségesek.
2014. szept. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmi értelme nincs, csak nagyot akartak alkotni, mint oly sok minden másban.
2014. szept. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

A mindennapos testnevelés jó példája annak, amit a jelenlegi kormány az oktatásban véghez visz. A pártközpontból, egyetlen tollvonással próbálnak megoldani mindent, hangzatos törvényeket fogadnak el, de arra senki sem gondol, hogy a megvalósításhoz szükséges személyi, anyagi és tárgyi feltételek megvannak-e.

Például kitalálták a mindennapos testnevelést, ami marha jól hangzik, egyszerűen bele is lehet írni a törvénybe, csak azt nem vette figyelembe egyetlen nagyokos sem, hogy az iskolák nagy részének nincs hozzá tornaterme, a testnevelők jelentős része pedig teljességgel alkalmatlan az oktatásra, nem tud mit kezdeni a tökéletesnél kicsit is rosszabb gyerekekkel (néha még a tökéletesekkel sem).

De a lényeg megvan: örüljünk, mer' a törvénybe' is ott van, hogy mindennapos testnevelés, legalább iskolában mozog a gyerek, akkor is, ha otthon senki nem törődik vele és a legkomolyabb sporttevékenység, amit a szüleitől lát, az a távirányító nyomkodása. Pedig nem mindent az iskola nyakába kellene varrni, néhány dolgot a család is igazán hozzátehet a gyerekneveléshet.

2014. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban nincs sok értelme, heti kettőben kellett volna maximalizálni. Nekünk szerencsére rendes tesitanárunk volt, szinte mindig csak nagypályán fociztunk, aki meg nem akart mozogni az mehetett a konditerembe ücsörgélni.
2014. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Szerintem jobb lenne úgy, hogy az iskola biztosítana sportlehetőségeket, kosárlabda, futball, röplabda, ilyenek, és lehetne választani" Nálunk pontosan így van. Be van építve 2 vagy 3 (évfolyamtól függ) tesi az órarendbe az olyan mint egy átlagos tesióra magyarul a tanár mondja mit csinálsz, de minden délután van valami pl foci, röplabda kosár stb. Meg van adva egy évben összesen hány ilyet kell elvégezni és mehetsz dolgodra :)
2014. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor tudok örülni hogy én még nem voltam benne ebben a szarságban, és nem volt minden nap 7-8 esetleg 9 órám mint ahogy most van sok diáknak. volt gimimben is kolégium legfelső emeletén futkároznak, mert 1 darab meglehetősen kicsi tornaterem van, és habár van udvar, az télen nem használható...
2014. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
77%
Az igaz, hogy sok gyerek elég puhány! Nekem is az egyik teitanárom egy Pszihopata! De az a +2 óra tesi semmit se segít! Itt nálam a faluba senki sem kövér és lusta! Sőt nálunk a tanárok elég kövérek! Ezt inkább a városokban csiálhatnák! KÖSZÖNJÜK A NAGY SEMMIT HOFFMAN RÓZSA!
2014. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10.osztályos vagyok,heti 5tesi..hetente 37órám van,minden nap 7-8..akik 2 évvel előbb kezdték a középiskolát,nekik heti 2x van 7 es 3x 6órájuk..és miért?mert akkor még nem vezették be ezt a hülyeséget.nekik heti 2tesi is elég,szakmai és érettségi tàrgyak mellett jut mindenre idejük..aki meg 8órákon keresztül van az iskolába és esetleg bejárós,csatlakozásai rosszul vannak egyes helyeken(órákat kell vàrniuk,főleg télen),kollégiumra nincs pénzük,azok meg lesegessenek este 5-6ig mire hazaérnek..
2014. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!