Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Zrínyi Miklós gimnázium RENDÉSZETI szakáról (8. kerületi gimi)? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát most vagyok 8. osztályos tanuló és iskolát keresek. Konkrétan már kiválasztottam, de hallottam jót is, rosszat is a suliról ahova szeretnék menni. A suli a Zrínyi Miklós gimi lenne, RENDÉSZETI szaka. Szerintetek érdemes lenne oda mennem, mikor átlagban 4-es-5-ös tanuló vagyok a Szent László suliból. Tényleg érdekelne a véleményetek a suliról, minél előbb! Köszi mindenkinek!!

2014. szept. 6. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem összekeverted a 8. osztályt a 8. kerülettel :) A ZMG Kőbányán van, ami legjobb tudomásom szerint a X. kerület.


Nagy elvárások vannak a rendészeti szakkal kapcsolatban, de gyakorlatilag semmi pluszt nem jelent; elsőben heti 2, másodikban heti 1 óra önvédelem van (judo, box), és második évtől elveszik az informatikát. 3. és 4. évben lehet fakultatíve felvenni valami jogi alapismeretek tárgyat, és ha abból érettségizel, akkor az beszámol a felvételibe, viszont ezt a tárgyat bárki felveheti (a legtöbben az én időmben turizmus szakról vették fel és mentek tovább, a "közbiztonsági" (akkor még így hívták) 16 főből 6 ember ment ilyen pályára, én nem mentem). 2012-ben végeztem, szóval számolj utána, hogy milyen rég is volt.


A lényeg az, hogy nem szükséges arra a szakra menned, mivel egyfelől semmi pluszt nem ad, másfelől senkit nem érdekel a felvételinél, hogy te milyen szakot végeztél, amit pedig írtam, azt az veszi fel, aki akarja.


Remélem segítettem :)

2014. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Milyen erősen tanítanak? Csak olyanokat hallottam, hogy elég pocsék suli, viszont Budapesten csak 2 olyan suli van ahol tanítanak ilyen szakot. És ugye rendőrnek szeretnék tanulni. Szerinted milyen eséllyel vennének fel engem oda?
2014. szept. 6. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem pocsék suli, és nem azért mondom, mert odajártam, hanem mert ez az igazság. Egyedül a nyelvtanárokkal van a baj, nagy részük nem tud normálisan tanítani, minden más tantárgy képviselői jól tanítanak.


Azt ajánlom, hogy ha még nem késő, jelentkezz a központi felkészítőre, ott össze tudsz ismerkedni a tanárokkal, és ha jól viselkedsz, megjegyeznek maguknak, ezzel több esélyed lesz bejutni. Nekem 4-es átlagom volt, plusz ugye ez a kis plusz, és felvettek. Ideiglenesen huszonvalahanyadik voltam, és 16 embert vettek fel.


Egyébként, ha csak a rendőrszakma miatt akarsz ide jelentkezni, akkor azért nem kell, ahogyan ezt már egyszer kifejtettem. Viszont egy jó suli, a tanárok annyit nem kötekednek, családias a hangulat, szóval a nyugis gimis évekért mindenképp megéri :)


(PS.: Ha olyan pocsék suli lenne, nem lenne ötszörös túljelentkezés.)

2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi ismét. A társaság milyen? Még ez érdekelne. Egyébként természetesen körül fogok nézni, csak azért a tapasztalatnak könnyebben hiszek:) Megfogadom a tanácsaidat, és nagyon köszi a segítséget!!
2014. szept. 7. 09:40
 5/5 anonim válasza:

Huuuuuu írj ráááám!!! Légyszííí!! Engem felvetek.. most tudtam meeg..

Oda jelentkeztél végül?

2015. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!