Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás-menedzsment...

Gazdálkodás-menedzsment szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Önmagában nem sokat ér, de ha már van egy hozzáadott érték típusú szakmád, pl. mérnöki, egy közgazdász képzés megdobhatja a havi keresetedet ha olyan cégnél vagy.
2014. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van aki ezzel is jól eltud helyezkedni. De kb. minden szerencse és ismertség kérdése is. Vannak gazdmenen végzett ismerőseim, akik olyan helyeken tudtak elhelyezkedni ezzel az alapképzéses diplomával, mint pl. Continental, KPMG vagy Morgan Stanley. Bankoknál is ellehet vele helyezkedni, de ott a legtöbbnél ismertségen múlik a dolog. Közszférában pl. a NAV-nál meg nagyobb könnyen ellehet vele helyezkedni.

Ennek ellenére én már megbántam,h gazdmenen végeztem, mert nagyon sok jó munkalehetőségnél elvárás a mérlegképes könyvelő képesítés, és a gazdmenen végzetteknek ezt majdnem 1 év alatt lehet elvégezni összesen kb. 220 ezerért, ezzel szemben a pénzügy-számvitelen végzettek 50-ért kiválthatják és a diploma mellé lesz egy mérlegképesük is... (a számvitel szakirányosoknál tuti így van, a pénzügynél nem biztos)

Szóval ha újrakezdhetném,akkor tuti psz-re mennék, nem gazdmenre. Meg emellett a psz vmennyire mélyebb tudást ad 1-1 területen (ugye pénzügy vagy számvitel),de a gazdmen az csak mindenbe belekóstol.

2014. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám, hogy nem ér semmit, szépen el lehet vele helyezkedni, ha nem hulladék fősuliról szerezted a diplomádat, én is sok embert ismerek aki a Morgan Sanley-be, McKinsey&Company-ba ment eldolgozni... a mérlegképes meg szerintem felesleges, aki gazdmenre megy az nem könyvelő vagy adótanácsadó akar lenni, manapság meg már egy üzleti elemzőnél vagy egy controllernél se elvárás csak egy alap számviteli tudás, amit a gazdmenen lévő 2 számvitel bőven biztosít..
2014. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!