Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházán, vagy a környékén...

Nyíregyházán, vagy a környékén melyik gimit jelöljem be felvételinél? Annyira tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés
A tanulmányaim 6-dik osztályig kitűnő volt,majd hetedik év végére csak 4.5.Emelt matek 4-es.Valószínű a nyelvtanulás miatt rontottam le 4.5-re.Viszont tavaszra tervezek német középfokút,már mostanra tanárom véleménye szerint alapra megvan a tudásom.Tehát ÖSD nyelvvizsgát szándékozom tenni tavasszal középfokon.De nem tudom mely sulit jelöljem be.Szüleim kisseb keresetűek,tehát olyan iskolát nem tudok,ahová rengeteg pénz kell.Humán tantárgyak érdekelnek inkább,tehát magyar,töri,vagy idegen nyelvek.Mely sulikba érdemes felvételiznem,melyekbe ilyen átlaggal felvesznek,és anyagilag is lehet finanszírozni.
2014. szept. 11. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Humán iskolából kettőt ismerek, a Kölcseyt és a Zrínyit. Hír alapján a Zrínyi nagyobb sznob-gyűjtőhely. A Kölcsey tagozatai: angol (A), olasz-francia (B), humán-spanyol (C), német (D). Persze kezdőként is lehet tanulni a nyelvet a tagozaton.

A Sikpay egy szakközépiskola, vendéglátóipari, kereskedelmi, idegenforgalmi. Az idegenforgalmi tagozaton van kéttannyelvű (azt hiszem, magyar-német) képzés.

A Vasvári Giminek a C tagozatán van speciál német képzés, mondjuk az elég nagy dömping, heti 8 óra.


Egyébként az Eötvösben és a Krúdyban van általános tagozat, ott minden kb. egyforma hangsúlyt kap, és majd faktválasztásnál döntesz, hogy mit szeretnél csinálni.

2014. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma már minden iskola televan sznobbal, főleg egy ilyen majomvárosban mint Nyíregyháza. Én a Zrínyibe jártam. Egyáltalán nem került sok pénzbe, és nem néztek ki mert nem jártam márkás cuccokba. Középhaladó angolon kezdtem, és a felső nyelvvizsgát is nagyon egyszerűen meg tudtam csinálni. Úgy lett 470 pontom hogy egy különórára se jártam, csak a faktok. A Kölcseyről sok rosszat hallottam, az Eötvösbe meg a kistanárok idegesitőek.
2014. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,ment a zöld pont
2014. szept. 12. 07:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Véleményeket nem írtam a gimnáziumról, csak infókat (első vagyok). Az Eötvöst tényleg sokan nem szeretik, úgy hallottam azért, mert minden ott dolgozó szeret azzal dicsekedni, hogy milyen erős iskola, közben nagyon nem. Az igazgató is egy állat.

Az, hogy a Kölcseyről sok rosszatt hallott #2... érdekes, ha egy iskola felkúszik az országos ranglista legelejére, mindenki egyből elkezdi a rosszatt hallani róla (Krúdy, Kölcsey).

Érdekes, és a Zrínyiről hallottam azt, hogy ott már majdhogynem nem az igazgató, hanem a pénzes szülők irányítanak, és olyanok történnek, hogy a diák órán leköpi a tanárt, hasonlók. 3 tanárunk a Zrínyiből jött át hozzánk, gondolom nem véletlenül.

2014. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Leköpés az én időmben még nemvolt.(2 éve) Elég sok embert rúgtak ki páros lábbal már kevesebbért is onnan. A Kölcsey híres az érettségi csalásokról, és többször is figyelmeztették már őket(ranglista helyet megmagyarázva). Az bizony igaz, hogy a mostani igazgató elég gyengekezű a Zrínyiben, de nem hiszem, hogy ez a pénzes szülős dolog igaz lenne. A ranglista meg egy vicc, mivel a Zrínyinek mindig +1 osztályt számolnak(aranyjanitehetséggondozó), ami mintha ott se lenne. Hirtelen nem tudom mi a pontos gebasz de ha rákeresel akkor nagyon sok cikk van róla hogy minden évben elszámolnak.

A Krúdyba nagyon sok barátom járt, az tényleg megérdemli a helyét, csak nekem egyáltalán nem jött be, hogy nagyon sok kisgyerek ugrál szünetekben.(6 osztályos gimi vagy lehet van ott 8 is), és egybe van nyitva az egész, mint egy óvodába, szóval akkor se tudod elkerülni őket ha akarod. Meg hát a nyelv miatt inkább Zrínyi volt a prioritási listámon.

2014. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!