Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt most is így van, és mi...

Ezt most is így van, és mi értelme van?

Figyelt kérdés
Régebben láttam, hogy aki matematika szakra akar felvételizni egyetemen, annak nem feltétlen a matematika érettségi eredményét számítják be. Például, ha jobb eredményt ért el fizikából meg informatikából, mint matematikából, akkor a fizikát és az informatikát vették figyelembe. Mérnöki szakon kötelező a matematika, akkor matematika szakon miért nem az?

2014. szept. 15. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó kérdés :D

Szerintem mérnöknek többen akarnak jelentkezni, mint sima matekszakra és gondolom ott azért kötelező a matek, hogy legyen egy szűrő, hogy valaki bekerülhessen vagy ne. Matek szakon meg, ha nem megy neki, akkor úgyis ki fog bukni. De ez csak az én elképzelésem.

2014. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

matek szakon olyan alacsony a ponthatár, hogy bárki bekerülhet, meg nem is jelentkeznek olyan sokan, és kell hozzá elhivatottság is, hogy valaki elmenjen matematikusnak, aki rossz matekból, az meg nyilván nem oda jelentkezik, ha mégis, akkor meg úgyis kiderül és kirúgják. persze mérnöki szakról is kirúgják azt, akinek nem megy a matek, de ott a ponthatár is magasabb, így akárki nem kerül be, meg valaki akarhat úgy mérnök lenni, hogy nem megy neki annyira a matek.

legalábbis én ezzel tudnám magyarázni.

2014. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!