Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-vel el lehet helyezkedni?

OKJ-vel el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt olvasom, hogy felsőfokú végzettség kell.

Van is (BSc diplomám), de nem tudok benne munkát találni. Szeretnék egy népszerűbb szakmát tanulni, de ahogy böngészem az álláshirdetéseket, azt látom, hogy felsőfokú végzettség kell. Programozóként vagy banki ügyinézőként felvennének valahová OKJ-vel?



2014. szept. 15. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én iparvárosban lakom, tele vagyunk gyárakkal, és a legjobban fizető állásokat a lakatosok, hegesztők, villanyszerelők és targoncások kapják, meg a cnc-sek, pedig ezekhez csak sima szakmunkás végzettség kell... mégis őket keresik folyton... Programozóból sok van, nagyon kell bizonyítani, banki ügyintézőt meg viszonylag ritkán keresnek, az ilyen állásokra leginkább protekcióval lehet bejutni. A lényeg, hogy nálunk már abszolút nem számít, hogy milyen fokú a végzettséged...
2014. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Biztató a válaszod.

Az a baj, hogy nő vagyok és valóban sok olyan munkát látok, ami férfiaknak való (ahogy te is írod), arra viszont képtelen lennék.

Papírom még nincs róla, de van 3 hónap banki gyakorlatom.

2014. szept. 15. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

OKJ képzésen szerintem nem fogsz megtanulni programozni olyan szinten, hogy programozónak nevezhesd magad sajnos. Elég bonyolult a programozás, és ha nem érted akkor szenvedés az egész.. + egyetemeken az órák 90%-a matek.

Nem hiába tanítják az ELTE-n vagy BME-n a programozást. Ha OKJ képzésen programozót faragnak belőled, akkor mindenki azt csinálná meg, nem? :)

2014. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bettah1991 válasza:
Helló! Személy szerint én csak ajánlani tudnám neked a banki ügyintéző OKJ szakmát, illetve tanfolyamot, mivel a képzés elvégzése után könnyen el tudsz vele helyezkedni országszerte . A tanfolyam elvégzéséhez nem szükséges felsőfokú végzettség, elég ha van érettségi bizonyítványod!
2014. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!