Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek magántanuló?

Lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam beilleszkedni az osztály közösségébe és már az idegi összeroppanás szélén állok. Fizikailag rosszul vagyok az osztálytársaimtól és az egész iskolai légkörtől. Képtelen vagyok odafigyelni az órákon, pedig tudom, hogy tudnék teljesíteni, de így órákon csak sírógörcsöm van és inkább firkálok, fel se nézek a tanárra.

Kérem a kedves válaszolókat, hogy ne jöjjenek azzal, hogy lusta vagyok vagy iskolaundorom van. Lázadónak sem szeretném, ha neveznének, mert ámbár néha az vagyok, ez kicsivel mélyebb annál.

Édesanyám is beleegyezett és elismerte, hogy jobb lenne, ha saját tempómban tudnék készülni itthon.

December elején töltöm be a 18. életévemet.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2014. szept. 21. 21:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzném, hogy nem vagyok annyira rossz tanuló, de lehetnék kitűnő is, ha lenne hozzá idegzetem.

Soha nem volt konfliktusom egyetlen tanárral sem, de a tornatanáromat annyira nem tudom elviselni, hogy be sem járok órára.

Gyakran hiányzok iskolából, mert valamikor hetekig beteg vagyok és gyakran van hasgörcsöm. Előfordult, hogy reggel elmentem az iskoláig, majd visszafordultam és kihasználva a gyakori fejfájásomat, elmentem az orvoshoz kérni egy igazolást.

Amúgy sem vagyok sokszor iskolában és így legalább nem kellene elviselnem a többiek összesúgásait a hátam mögött és a hiányzásokból adódó felkészületlenségemet.

2014. szept. 21. 21:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz. De jó lenne az életedet megoldani, mert az nem megoldás, hogy elmenekülsz. Az iskola után jön a munkahely, ugyanolyan emberekkel, mint az iskolában, hacsak nem leszel magánzó. A beilleszkedési probléma okát kéne kideríteni pszichológussal.
2014. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Három éve van nyaranta munkahelyem és szeretem a kollégáimat, mindig jókat beszélgetünk a "csapatépítő" programokon (úgymint közös fürdőzés, bográcsolás, vagy vacsora). Gyakran megyünk be egymáshoz munka közben - igen, megengedi a főnök és a munkaidőbe is belefér - és órákig tudunk csacsogni mindenféléről.

Inkább a korombeliekkel van problémám, de nem tartom fontosnak ezt kifejteni.

Egy éve járok pszichológushoz a mindenféle problémáim miatt és segített. Ezt a magántanulói gondolat a múlthéten pattant ki a fejemből. Ma megbeszéltem vele és azt mondta, hogy neki ez már tavaly is eszébe jutott, de nem merte felvetni, nehogy összekavarjon, valamint hozzáfűzte, hogy szerinte nagyon jó ötlet. Szóval beszéltem az osztályfőnökkel és folyamatban van a kérdésre a válasz kiderítése, hogy lehetek-e.

Nem menekülök, hanem változtatok. Nevezhetjük menekülésnek is, de felfogás szinten nem így van.

2014. szept. 22. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
A válasz kiderítése nem egy folyamat, a válasz kiderítése már megtörtént: lehetsz. Ennyi. A tanulmányi kötelezettség teljesíthető bejárással vagy magántanulóként. Köznevelési törvény
2014. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!