Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha SZTE-BTK-ra szociológiára...

Ha SZTE-BTK-ra szociológiára jelentkezem, valahogy megoldható mellé a politológia? Mert olyat hallottam, hogy valaki ezt is, azt is hallgatott, de viszont karok közti ilyen átjárásrol nem hallottam még hivatalosan mi is pontosan a helyzet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem megoldható, én ugy gondolom, hogy esetleg egyéni tanrendet kell majd kérned, ha sok az óraütközés. Én magyar szak mellett hallgattam grafológiát, ami nálunk másik karon volt, nem okozott semmi gondot. De lehet, SZTE-n esetleg kérvényt kell írni, vagy ilyesmi. (én nem ide járok, de bátyám igen. Ő mérnökinfós létére simán mehetett magyaros tárgyakat hallgatni. Esetleg megkérhetem, hogy kérdezzen utána)
2010. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek szociológiára akkor(már ha van szegedi btk-n politológia szak) fel tudod mellé ún. 'minor' szaknak a politológiát.A minor képzésben kevesebb tanegységet kell teljesítened,mintha rendes főszakod lenne,nem is kell belőle szakdolgozatot írni,de olyan diplomád lesz ha elvégzed,hogy szociológia-politológia,és tudsz vele mesterképzésre menni ha akarsz.

Ha pedig úgy érted,hogy mindkettőt 'fő' szaknak szeretnéd,azt meg valószínűleg úgy kell,hogy felvételizel mindkét helyre.De akkor elég nehéz lesz összekombinálni a kettőt.

2010. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy a politológia az nem BTKn van, szociol. viszont igen.
2010. jan. 20. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szociológia eleve 180 kredites képzés,mint a pszichológia,ezek mellé nem lehet minort választani.

Az a valaki két karra járt párhuzamosan,de mind2 főszakja volt.

2011. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!