Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom fizetni a tandíjam, sem a diákhitelt?

Figyelt kérdés
Adva van egy hallgatói szerződés, amit aláírtam, 130e ft/félév. Az első félévem államilag támogatott volt, majd tanulmányi átlagom miatt átraktak önköltségűre. Fél évet jártam be, aztán sürgősen külföldre kellett utaznom(családi problémák), el is feledkeztem az egészről, de most a nagymamám mondta, hogy otthon bombáznak vaskos csekkekkel, amiben több mint fél millió forintot kérnek számon rajtam. Sajnos nem tudom kifizetni, de még a diákhitelt sem tudnám. Mi lehet ennek a következménye? Nincsen a nevemen se ingatlan, se ingóság. (aláírtad vállald a következményeit jellegű fröcsögést kéretik mellőzni.) Köszönöm a választ/válaszokat!

#tandíj #csóróság #szegénylegény #addignyújtózkodjamígatakaródér #minekírtadalá
2014. szept. 25. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Kik bombáznak ekkora összeggel? Egyébként átlag alapján nem pakolnak át senkit sehova, legalábbis nem 1 félév után; mindig a tavaszi félévben dől el, hogy ki kap segítséget és ki nem.
2014. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egyetem küldte a csekket/csekkeket. Javitanám magam, nem a tan. átlag miatt, hanem mert volt olyan tantárgy amiből meghúztak. Mindennek most már két éve.
2014. szept. 25. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha meg is húznak akár 1 tárgyból is, nem fogják megvonni. Ha pedig kimentél külföldre fél év után, akkor automatikusan passziválják a tanulmányaidat és 1 év után rúgnak ki.


Szóval még mindig nem értem, hogy mi az a félmilliós követelés.

2014. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert én személyesen nem láttam, de biztos hogy sárga csekken érkeztek a csekkek az egyetemtől. Pár darab csekk összesen 520e ft értékben.

Ha a helyzet az lenne, hogy fizess ki 130 e ft-ot, mert fél évig bejártál (még ha államilag támogatott is volt) akkor azt mondom, semmi akadálya, ez igy korrekt, de fél millió ft-ot nem fogok és nem is tudnék kifizetni olyanért, amit nem vettem igénybe.


Nem vagyok tisztába milyen következményei lehetnek. Igazából ez a kérdés foglalkoztat a legjobban.

2014. szept. 25. 17:31
 5/6 A kérdező kommentje:
-csekkek
2014. szept. 25. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem rögtön csekk jön, pláne nem ekkora összegben, hanem levél, illetve levelek, melyekben indoklással együtt felszólítanak. Ennek azért utána kérne járnod. A tanulmányi osztályt is keresd meg.
2014. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!