Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Karinthy Frigyes...

A budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumban vagy a Német Nemzetiségi Gimnáziumban színvonalasabb a németoktatás?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Német Nemzetiségiről nem sokat tudok, de a Karinthyban mindenképpen jó, hiszen kéttanos, változatos a németoktatás, első évben 4-6 tanár tanítja a németet heti kb 16 órában. És ezek nem csak jött-ment tanárok, akik megtanítják a nyelvet, hanem emellett pedagógiailag is abszolút korrektek.
2014. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért jelöld meg mindkettőt, ha felvételizni szeretnél
2014. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
A Német Nemzetiségi Gimnázium nagyon jó! Nemrég voltam nyílt napon, nekem nagyon tetszik, szerintem nem jobb mint a Karinthy átlagban, de a német oktatás az felsőbb szintű.
2014. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
A Karinthyról nem sokat tudok, de a Nemzetiségibe járok. Itt nagyon magas a német oktatás színvonala, szinte minden csak erről szól. Elég sok tantárgyat kell németül tanulni, ami a továbbtanulásban majd nagyon hasznos lesz. A tanárokról semmi rosszat nem tudok mondani. Nekünk 3 különböző tanár német tanár van, közülük az egyik nem is beszél magyarul, csak németül tud... Az iskolát csak ajánlani tudom :)
2014. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A nemzetiségi és két tanítási nyelvű iskolákban kötelező alkalmazni legalább egy tanárt akinek az adott nyelv az anyanyelve, éppen ezért, nekünk is itt van a Karinthyban a Tanár Úr :) A Német Nemzetiségit nem ismerem, így csak a Karinthyról tudok nyilatkozni, nehéz az iskola mert nagyok az elvárások és sokat kell tanulni, de nagyon megéri, így utolsó évben az osztály nagy része Németországban elfogadott felsőfokú nyelvvizsgát fog tenni.
2014. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erről max az tudna nyilatkozni, aki valamiért mindkét gimiben járt már vagy tanított mindkettőben, egyébként valószínűleg csak a sajátját ismeri és azt fogja dicsérni.
2014. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hát igen...Különben mindkét iskola nagyon jó, talán a Karinthy néhány hellyel előrébb van a rangsoron, de ez a német oktatás szempontjából nem igazán számít. Szerintem mindkét iskola nagyon jó, és nagyjából egy szinten van. A cél a felsőfokú nyelvvizsga és az már csak rajtad múlik, hogy mennyire vagy szorgalmas. De mindkét iskola nagyon jó választás.:)A Nemzetiségiben már volt nyíltnap, de ha a Krinthy-ban még nem, akkor oda mndenképp érdemes lenne elmenni! :)
2014. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Viszonylag sok ismerősöm van a Német Nemzetiségiből, és az ő elmeséléseik alapján nálunk a Karinthyban erősebb a német tagozat. ;)
2014. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nemzetiségibe sokkal könnyebb bekerülni és ottmaradni, a nyelvoktatásban nem lehet nagy a különbség elvégre német felsőfok a vég.
2014. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon jó iskola. Mindkettőbe jelentkeztem. Mindkettőbe bejutottam volna. Sokat vaciláltam, hogy melyiket rakjam első helyre. Végül a Karinthyba mentem. Az országos ranglistán előrébb van, ezáltal nagyobb a túljelentkezés, nehezebb bejutni, tehát a jobbak jutnak be. A jobbakkal könnyebb jobb eredményt elérni.

Anyanyelvi tanár valóban minden kéttannyelvűben van.

Egy nagyon picit a német nemzetiségi ellen szól, hogy ott nagy hangsúlyt fektetnek a német kultúra és német irodalomra, ami (hacsak nem evvel akarsz majd foglalkozni), akkor felesleges energia pazarlás.

Nem bántam meg, hogy a Karinthyt választottam, de a DNG is nagyon jó. DNG mellett szól, hogy kisebb, családiasabb.

2014. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!