Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 400 pontot mennyire nehéz...

400 pontot mennyire nehéz összeszedni egyetemi felvételire?

Figyelt kérdés
Mindennek min.4-esnek kell lennie érettségin,ill. 5-ösnek? (tudom hogy pl.nyelvvizsga vagy emelt érettségi az pluszpont )Felvi.hu-n pontos az a kalkulátor?

2014. okt. 2. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Pontos.

Egyébként - ha csak középszintű érettségiket teszel - és mondjuk egy nyelvvizsgád van, akkoris nehéz 400 pontot elérni, ha mindegyik középszintűd ötös. Szóval a négyes nem elég.

Egy emelttel már könnyebb elérni, mivel jó sok pluszpontot ér.

Nekem minden középszintűm ötös lett, a két emeltem is és 425 pontom lett.

Persze ehhez hozzájárul az is, hogy az emeltek annak ellenére, hogy ötösek lettek, gyengébb százalékok nyilván.

2014. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes egy tárgyból emeltezni, egy másik választhatóból (vagy ha követelmény az adott szakhoz) 90% körüli közepet írni. Nekem az emelt angol 87% lett, a közép német pedig 94%. Így 412 pontom lett, összesen 440 mert volt középfokú német nyelvvizsgám is. (Az angol nyelvvizsgát pedig ilyenkor nem számítják be).
2014. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Saját tapasztalatból mondom, hogy khm. Qrva nehéz, én széttanultam az agyam a 12 év alatt, míg eljutottam az érettségiig. Erős négyes voltam egy jó gimiben, az érettségijeim is egész jók lettek, persze mind közép... És 343 pontnál nem tudtam többet összeszedni anno, mert csak hátrányos helyzetre kaptam plusz pontot (félárva voltam már akkor is).

Azóta lediplomáztam, így már alapból 400 ponttal indulnék, mert nemrég bevezették, hogy felsőfokú oklevél alapból 400 pont... (tuti infó, nyílt napon az én szakismertető dumám előtt mondta el a TO-s néni ezeket).

2014. okt. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!