Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Magyarországon kitörne az...

Ha Magyarországon kitörne az ebola, akkor az oktatást szüneteltetné az állam? Hiszen az utódjaink védelme a legfontosabb.

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szüneteltetné.
2014. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne reménykedj. Suliba kell járni. A HNIN-nél sem volt iskolaszünet.
2014. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor anno háborús helyzet volt, hasonlóan felelőtlenül jártak el. Nagyon fontos az oktatás, de semmit se ér, ha már NINCS kiket oktatni... Értem ezalatt az utcán lelőtt diákokat, vagy az ebola áldozatait.
2014. okt. 12. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor voltunk olyan háborús helyzetben, hogy szerinted be kellett volna zárni a sulidat?
2014. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez egy sokkal komplexebb kérdés, minthogy ezt a gyikon meg lehetne vitatni.

Van közoktatási törvény, aminek az előírásait be kell tartani, az adott iskola igazgatója saját jogkörében nem járhat el ilyen kérdésekben, max rendkívüli helyzetekben pl: valamelyik értelmes betelefonál matek doli előtt, hogy ez és ez fog történni és kiürítik az iskolát, a tűzoltóság kijön stb, stb...


Ha még ha nagyszámú influenzás gyerek van, ennek alapján akkor sem teheti meg, hogy bezárja az iskolát csak úgy, ez egyeztetnie kell az Oktatási Hivatallal illetve a megyei jogú városok szociális és oktatási osztályaival kapcsolódó pontként a két végződés között.


A másik oldal, hogy mint minden országnak vannak bizonyos veszélyhelyzetekre katasztrófa tervek - Magyarországnak is - (hogy milyen és mennyire használható ezt most hagyjuk) és ennek az előírásait kell követni ilyenkor, de ebben sem az iskola dönt. Katasztrófahelyzetekben a Kormány az illetékes.

Végül, de nem utolsósorban, kétlem, hogy ilyen helyzetekre lenne, átfogó struktúrált terve az országnak, így ha erre sor kerül, mindenki fejveszve fog rohangálni. Hidd el, nem a suli lesz akkor a legnagyobb probléma, hanem a kórházi ellátás, amire nincs felkészülve a magyar egészségügy.

2014. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy ne legyen iskola.

Hanem arról, hogy a járvány terjedését hogyan lehetne korlátozni. Mondok egy elvont példát: van egy orvos, aki ebolás beteggel érintkezett, otthon várja a kisiskolás fia, aki valamilyen úton-módon elkapja az apjától. Mit sem sejtve jár továbbra is az iskolába a fiú a hosszú lappangási idő miatt, majd a legtöbb társára sikeresen továbbterjeszti. A fertőzött gyerekek hazaviszik magukkal az ebolát, és a szüleiket is megfertőzik.

Ha csak az iskolákat zárnák be, akkor a szülők tudnák csak megfertőzni a gyerekeiket, a gyerekek egymást nem. Ezzel csökkentve annak az esélyét, hogy veszélyeztetve legyenek a diákok. Ismétlem, csökkentve az esélyét. Mert a szülőktől ugyanúgy elkaphatják.

2014. okt. 12. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvass utána az ebola lefolyásának, a kórházi ellátás körülményeinek, a terjedési volumennek, ez utóbbiból csinálj egy több dimenziós kimutatást az office-ban és rá fogsz jönni, hogy amit írsz az nem állja meg a helyét, a dolgok nem így mennek.
2014. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lappangás közben nem terjed az ebola, csak amikor már megjelennek a tünetek
2014. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!