Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent László Gimnázium...

AngelVivianne kérdése:

A Szent László Gimnázium olasz két tannyelvű szakáról szeretnék többet megtudni. Meg tudnátok válaszolni néhány kérdesemet? Részletek lent:

Figyelt kérdés

Először is, mikortól kezdenek el tanítani más tantárgyakat olaszul? Mikorra érjük el azt a szintet, hogy egyáltalán már meg tudjunk érteni más tantárgyakat olaszul? Nehéz bekerülni ide?

Második évtől lehet tanulni haladó angolt is? És mivel haladóra szeretnék menni, ehhez gondolom le kell tenni valami szintfelmérő vizsgát is a nulladik év vége felé valamikor, ugye?



2014. okt. 13. 20:10
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én az olasz tagozaton vagyok:

1: Már 1. évben a földrajzot és a történelmet tanuljuk olaszul de a történelemnél csak lapokat kapunk amiket meg kell tanulni. A történelmet szóval 10% tanuljuk 1. évben olaszul

Meg lehet érteni.

Én 77 pontos felvételit és szinte csupa ötössel jutottam be és így voltam 91.

A többit nem tudom.

Sok sikert!

2014. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lászlós két tanítási nyelvű oktatás eléggé máshogy működik, mint a többi, "hagyományos" kéttannyelvű, tekintve, hogy itt heti 18 nyelvóra helyett csak 12 van egy héten, s a maradék 6 úgy jön ki, hogy hozzácsapják azokhoz a tárgyakhoz, amelyeket olaszul tanítanak, így voltaképpen itt felesleges is a "0. év" elnevezés, mert rögtön az elejétől haladunk a tananyaggal, míg másutt csak szinten tartás megy matekból, töriből, stb.

Itt viszont, lévén hogy magasabb a szaktárgyakból az óraszám, mint a sima kéttannyelvű sulikban, már 9. osztálytól részben olaszul tanítják a történelmet és a földrajzot. Nehéz belerázódni, de első félév végére szerintem sikerül, mert a heti 12 olaszóra biztos alapot fog adni. A cél egyébként az első év végére az alapfok, a harmadik év végére a középfok, s a tanulmányok végére a felsőfok.

2014. okt. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És igen, második évtől van második nyelv, ami kötelezően választható (angol kezdő/haladó, német kezdő/haladó, francia, spanyol, orosz, latin). Angolból és németből szintfelmérőt szoktak tartani az első év májusának környékén, az alapján dől el, hogy ki melyikbe kerül.
2014. okt. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. okt. 21. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!