Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell kifejezetten...

Névtelenül nevű kérdése:

Miért kell kifejezetten templomban ünnepelni október 23-án?

Figyelt kérdés

Gyermekeim egyházi fenntartású általános iskolába járnak. A kérdésem arra irányul, hogyan lehet összeegyeztetni az október 23-i megemlékezést a vallásossággal, a hittel.

Nem provokatíve kérdezem, minden válasz érdekel, amit templomba járó vallásos emberek fogalmaznak meg. (Értelem szerint a nem vallásos és nem hívő emberek válaszai itt most nem feltétlenül értékelhetőek, bár tisztelet nekik is kijár természetesen.)



2014. okt. 21. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kötelező lenne templomba menni.

Ha valaki mégis így gondolja, akkor valószínűleg téríteni akar.

2014. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg misét tartanak az áldozatok emlékére.
2014. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyilván tartanak misét, nem az a gond.

A kérdés az volt, hogy miért kifejezetten templomba kell menni?

2014. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Írja a kérdező, hogy egyházi suliba járatja a gyerekeit. A miséket meg általában templomban tartják, hát ezért.

(ha állami suliba járnának, akkor nem kéne templomba menni)

2014. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

OIgen, egyháziba irattuk őket. Nem gondoltam, hogy ha esik, ha fúj, a templomba fognak menni.

Egyházi kontra világi ünnepségek - szerű lett volna a felvetésem. Forradalmi megemlékezés talán nem tartozik szorosan az egyház feladatához. Ha belegondolok, nem is tudom eldönteni magamban, hogy egyáltalán etikus-e megemlékezni egy forradalomról egy templomban. Az etikusságot itt Krisztus tanításainak a szemszögéből próbálom értelmezni több-kevesebb eredménnyel.

Nekem úgy tűnik, több gondolatot visznek be a templomba, mint amennyi esetleg oda való lenne.

Amikor ide írattuk őket, nem gondoltuk, hogy a templomben nem csak hitbeli tanításokkal fognak foglalkonzi, hanem politikai, történelmi, de néha aktuálpolitikaiakkal is. Össze vagyok zavarodva. Ilyen lenne kereszténynek lennem?

2014. okt. 21. 09:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az egyház aktuálpolitizál is.

Jézus biztos megütközne rajtuk, de ők ezzel nem törődnek.

Ha ez nem tetszik neked, akkor vidd el a gyereked az ünnepségről.

2014. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, nekem valóban nem tetszik az, amit írtam. Lelkiismereti problémát okoz.

De nem tudom, mivel ártok többet.

Nem tudom, meddig lehetek magamhoz őszintétle.

2014. okt. 21. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem gondoltátok, akkor rosszul gondoltátok. A legenyhébb kifejezés, hogy naivak voltatok. Módodban áll átiratni másik iskolába, de az egyházat megreformálni nem fogod. Egyébként lehet egyszerű oka is: a templomban van akkora tér, ahova befér az egész iskola.
2014. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nagyon naivak voltunk. Nem is tudom, de nekem ez olyan hülye érzés. Persze magasról tehetnék rá, mert hamar elmegy az a pár év a gyerekeknek. Csak nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nem teljesen az folyik kereszténység és keresztényiség címszó alatt, amiről gondoltam, hogy szólnia kellene.
2014. okt. 21. 18:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor talán ki kéne onnan menekíteni őket. Az egyház nem a felebaráti szeretetről és örök értékekről szól, hanem az emberek birkásításáról és a hatalomról. Az erkölcsi nevelést ne másra bízd, otthon végezd el.
2014. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!