Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola választásnál a...

Középiskola választásnál a másodiknak megjelölt iskola elutasíthatja-e a tanuló jelentkezését csak azért, mert nem első helyen lett megjelölve?

Figyelt kérdés
Tehát első helyen megjelölöm A iskolát, ahová nem vesznek fel. A második helyen megjelölt B iskolába alapvetően felvennének, de mivel csak másodiknak jelöltem meg, ezért úgymond "megsértődnek" és nem vesznek fel. Lehetséges ez? Megteheti ezt egy iskola?
2010. jan. 25. 21:30
 1/7 anonim válasza:
persze mer nem kötelesek felvenni.minek mondtad meg nekik hogy másodiknak jelölted?ezt ők nem tudják mer titkos.szoval ezzel most magadnak tettél keresztbe.
2010. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem. Ha jól tudom, nem tudják az iskolák, hogy hányadiknak jelölted őket papíron, ezt talán csak a minisztériumban tudják. Lehetséges, hogy "kitúrtak" az adott szakról, magyarán olyanok jelentkeztek, akik jobb pontokat vittek magukkal, te meg már nem fértél be.

Véleményem szerint ők csak a jelentkezési kérelmedet látják.

2010. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kizárólag az Oktatási Minisztérium látja a sorrendedet, az egyes iskolák csak a jelentkezési szándékot. A sorrend nem jelent hátrányt, ha nem mondod el.
2010. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem mondtam meg az iskolának, hogy hányadiknak lett megjelölve. eddig azt hittem, hogy ők azt tudják. de ha nem, az tök jó. nagyon köszönöm a válaszokat
2010. jan. 25. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
hát anno én se mondtma valahog ymégis eg yiylen papírt kaptam kézbe,hogy nem vettek fel mert másodiknak jeleöltem..hát kitudja:S
2010. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, az iskolák tényleg nem tudják, hányadiknak jelölted be őket. Ezért lesz majd először egy ilyen "ideiglenes" felvételi sorrend, hogy az adott iskolába kik kerülhetnének be. Pl ha egy helyen 40. vagy, még akkor sincs veszve semmi, mert ezután még kieshetnek előled azok, akik más helyet jelöltek meg elsőnek, és így feljebb kerülhetsz a listán.
2010. jan. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21:50: mikor volt az "anno"? Mert egy ideje az Oktatási Hivatal (nem a minisztérium!) számítógépe intézi ezeket az ügyeket. Az iskolák csakugyan nem látják a jelölési sorrendet.


Gimn. tanár

2010. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!