Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Linkelnétek hogy milyen az...

Linkelnétek hogy milyen az ELTE-n egy jogász zárthelyi vizsga?

Figyelt kérdés
Már sok helyen kerestem de nem találtam egy mintát sem ! Hányan buknak ki évente onnan? Felsőfokú nyelvismerettel + informatika érettségivel jogász diplomával és mondjuk pénzügyi ismeretekkel milyen az elhelyezkedés? Bocsi hogy ennyit írtam :D

2014. okt. 30. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem találsz, mert ilyen, hogy "jogász zárthelyi" nem létezik. Nézzed meg milyen tárgyakat tanulnak és annak ahhoz keress minta ZH-t.


Nyelvismeret jogban nem túl érdekes, hacsak nem nemzetközi jogot tanulsz. Magyar jogban, az, hogy van-e angol/német/stb. nyelvvizsgád, csak a diploma megszerzésénél számít.


Informatika érettségid nem ér semmit. Pénzügyi ismeretek alatt mit értesz? Ha a jog olyan részét választod, ahova kell a pénzügyi ismeret, akkor jó, ha tudod, ha nem, akkor mindegy.


Elhelyezkedési esélyeid nem jók. Nagyon sok a jogász, ráadásul ez kb. az egyetlen olyan terület, amivel nem mehetsz el külföldre dolgozni, így aki ebben végez és szakmában akar elhelyezkedni, mind itt keresi a megélhetést. A gond az, hogy nem lesz munkatapasztalatod, így a diplomád édeskeveset ér. Viszont, ha az egyetem alatt már elmész valahova dolgozni tanoncként (ha szerencséd van olcsón megúszod), akkor már jobb a helyzet.

2014. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Zárthelyinek a dolgozatot hívják, nem a vizsgát. (bár nem tudom erről mit kerestél a neten)

Milyen minta, a zh az zh. Előre nyomtatva adja a tanár a kérdéseket vagy lediktálja. Milyen mintára gondolsz?

Vizsga meg szóbeli ott tételt húzol..és elmondod..erről nincs minta.

Egyébként sokan buknak ki a jogász képzésről (igaz én nem voltam soha ELTE hallgatója), de jogi karon végeztem igazgatásszervező szakon, ami picit könnyebb mint a jogász szak, ezért merek neked írni. Azt mondhatom hogy a felvettek 40%-a sosem végzi el a képzést. (levelezőről nagyobb arányban hullanak ki, mint nappaliról, bár érthető mert munka mellett tanulni nagyon nehéz)

2014. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy olyan dolgozat mintára , hogy miket kérdeznek meg benne meg ilyenek mint pl az érettségi olyat :D
2014. okt. 30. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dolgozat minta nincs a neten!! Az egyetemi vizsga nem a minisztériumban előre megíratott kérdésekre válaszolnak, azt ott helyben vagy vizsga előtt a tanár találja ki, hogy mit is kérdezzen az anyagból!

pl. tőlem ezeket kérdezték (közigazgatási jog III.)

1. A KE és az önkormányzat kapcsolata

2. A képviselőtestület át nem ruházható hatáskörei?

3. A helyi önkormányzás alkotmányos fogalma?

4. Dekoncentrált szervek és decentralizált szervek fő jellemzői?

5. Milyen jogokat tartalmaz az irányítás?

6. Melyek a képviselő-testület nem átruházható hatáskörei?

7. Milyen feladatai vannak a köztársasági elnöknek a helyi önkormányzatokkal kapcsolatban?

8. Önkormányzás mint szervezési elv fogalma?

9. Milyen részjogokat tartalmaz a kezdeményezési jog?

10. A képviselő-testület kikre ruházhatja át hatáskörét?

11. Helyi önkormányzatok kötelező feladatai?

12. Területi szinten hol kötelező önkormányzatot létrehozni?

13. Körjegyzőség alapítása jellemzői?

14. A képviselő testület feloszlatásának feltételei?

15. Milyen szervek ellenőrizhetik a Önk EU-s támogatásainak felhasználását?

2014. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Latinból is van zh?
2017. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges
2017. okt. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!