Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus hallgatókhoz...

Informatikus hallgatókhoz főleg: Ugye vann a 3 alapszakos infó: mérnök-, prog. Terv. -, gazd. -i infó. Melyik mennyire durva? (részletek magyarázatnál)

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy főleg milyen tárgyakat okítanak egyetemeken ezen szakokon.

Gondolom matekot igen. Az mennyire durva? Mennyire tömény az integrálásos, deriválásos, grafikonos, számelméletes rész?

Mennyire fontos a logika?

Milyen programnyelvet tanítanak?

Milyen kilátásai vannak egy adott szakot elvégzett embernek? (anyagi és állás főleg)

Melyik egyetemet javasoljátok?


Előre is köszönöm!


2010. jan. 26. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ex BME mérnök infósként azt mondom, hogy elég durva, sokat kell tanulni, amit felsoroltál, mind elengedhetetlen. Programnyelvet gyakorlatilag bármit tanulhatsz (C és Java a alap), a kilátások pedig határozottan jók. Kábé minden munkáltató tudja, hogy ha valaki ott végez, akkor tényleg érti a dolgát. Ha jónak érzed magad, akkor mindenképp ide menj. Egyértelmű első az álláspiacon és a sakmai elismertsége is.
2010. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az informatika és a programozás alapja a matematika. Szar logikával, hármaska matekjegyekkel nagyon fel kell kötni a gatyát, ha infó szakra akarsz menni!
2010. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha lehet kiegészíteném még kérdéssel...

A "tanulás" címszó alatt azt kell értenem, hogy többnyire magolás van, vagy úgy, hogy ha nem értem, akkor azt csinálok, amit akarok... tehát megértős"féle" tanulás van? (megfogalmazás nem erősségem...)


Kolégiumot általában tudnak biztosítani?


Mégegyszer köszönöm a segítségeket!

2010. jan. 26. 23:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Duurva? Szerintem nagyon rossz a megközelítés. Miért nem azt kérdezed, hogy melyik mennyire szórakoztató? :-D
2010. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok stréber, mert nem vagyok IHB kedvelő, és mert még vagyok elég naív ahhoz, hogy elhigyjem: "könnyen" menni fog... (Tisztába vagyok vele, hogy nehéz és húzós, csak sajnos az értelmesen megértem kategóriát még nem érte el ez a tudat... :-)
2010. jan. 27. 00:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, szórakozás alatt én nem az IHB-t értettem! :-D
2010. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oks. Csakhát ez az elterjedtebb értelmezés...

(PTE joghallgatók voltak "segíteni dönteni" alapon előadni... "Tök jó! sok buli, megismered a tanáraidat, könnyebben szerzel ezáltal jobb jegyet." Gyakorlatilag minden 3. szavuk a "szórakozásról" szólt... Szóval ezért nem nagyon tudtam azonnal másféle szórakozásra asszociálni... Bocsi!)

2010. jan. 28. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:

BME VIK mérnök infó: első félévben C programozás, digitális technika, analízis, bevezetés a számításelméletbe... Második félévben is ugyanezek, plusz fizika meg C helyett C++. A többi suliról nem tudok nyilatkozni.


Tanulni kell, az igaz, de nem elvégezhetetlen. Én nem vagyok egy nagy szám matekból, 4-es, 5-ös voltam gimiben, és különösebben nincs bajom a matekkal. Sokat kell gyakorolni, rámenni a típusfeladatokra, szerintem ez a titka.

2010. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!