Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik Kaposváron és környékén...

Melyik Kaposváron és környékén a legjobb középiskola/gimi?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem az érdekelne, hogy melyik a legerősebb (persze az is jöhet) hanem hogy most melyik felkapottabb, mennőbb suli? Kis indoklással, ha tudtok.

2014. nov. 7. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A legfelkapottabb egyértelműen a Munkácsy. Szerintem leginkább azért, mert közepes értelmi képességgel is kitűnő lehetsz ott. Persze onnan is kerülnek ki orvosok stb., de nem ez az általános. Azt mondják nagyon fiatalos ott a légkör, és ott a legjobb a nyelvoktatás. Én mondjuk egyiket sem tudom megerősíteni. Bár még gimnáziumnak hívják, de szerintem csak egy gyenge szakközépnek felel meg. A második "legmenőbb" gimnázium pedig a Táncsics. Ez a Dél-Dunántúl legerősebb iskolája, vagy legalábbis Somogy megyéjé biztosan. Itt is lehet rossz tanárokat kifogni, de a többségük nagyon lelkiismeretes. A legtöbb orvos, mérnök stb. innen kerül ki. Úgyhogy, aki tényleg tanulni akar,(vagy nagyon jó protekciója van), az ide jön.
2014. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket hallottam én is. Táncsics még mindig jó? Mert hallottam már olyat, hogy a '70-es, '80-as években valóban az volt de most már átlagos és sok a drogprobléma. Munkácsy állítólag elég humánus.
2014. nov. 8. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A Táncsics, igen még mindig a jobbak közé tartozik, de nyilvánvalóan romlott a színvonal a 80-as évek óta. Azért azt is figyelembe kell venni, hogy a "gyerek-alapanyag" sem olyan, mint régen. Most már kénytelenek szinte mindenkit felvenni. Azt csodálom, hogy még így is ilyen színvonalat fenntartani. A Munkácsy humánusságáról meg egy idézet jut eszembe. Nem tudom ismered-e a Bridget Jones c. nagysikerű művet, de abban volt benne, hogy "...progresszív suli, ahol a sárga tengeralattjáót éneklik és a csoportos maszturbálást gyakorolják." Hát igen, kb. ilyen.
2014. nov. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Drogproblémák pedig az egész világon vannak nem csak a Táncsicsban.
2014. nov. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Legjobb nyilván nincsen , mert az nézőpont kérdése.

Ha jó légkörre , szép és korszerű intézményre vágysz és egy kifejezetten elfogadó közeget keresel a többi gimihez képest akkor ajánlom a Nagyboldogasszony Katolikus Gimit.

Nem , nyugi , nem csinálnak belőled papot. Ez csak parasztvakítás. Onnét is kerültek ki már olyanok akikből orvos , sőt sikeres költő (pl. Szálinger Balázs) , író és ha jól tudom rangos katona is lett.

Annyi hátránya van hogy eléggé elfogult az egyház irányába , és eléggé sok tanár Fidesz-KDNP-s , aminek van aki hangot is ad ( van hogy tanórán) .

A nyelvoktatás szempontjából két nyelvet lehet választani és elég jó a színvonal amúgy , csak jó tanárt kell kifogni :D

A diákokról annyit hogy kb. majdnem mindenki vallásos , de inkább csak szerények és türelmesek , ami ugye a vallásosságból fakad. Nagyon nem akarnak megtéríteni senkit , tehát senki sem bigott :D

Amúgy a giminek kb. 40%a tartozik olyan körökbe és viselkedik úgy , ami messze áll a katolikus és vallási dolgoktól. Van aki ateista és nem a vallásosság miatt jött ide , tehát ne gondold hogy vmi szigorú intézmény.

Itt is vannak drogosok , piások csak nagyon nehezen fogod megtalálni őket , mert nem úgy megy mint máshol hogy óra közben meg vécében tekernek egy jointot meg beviszik suliba a Fütyülőst :D

Sok a szolid , közömbös ember , de sztem más gimikhez képest még mindig egy elfogadóbb , jobb közeg.

2014. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!