Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusok és orvosok....

SuperUrzu7 kérdése:

Pedagógusok és orvosok. Epilepszia és felvételi követelmények témakörében segítenének?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtató volt, hogy hova rangsoroljam a kérdésemet, mivel két nagy témakört is felölel, de végül az oktatásnál maradtam, mivel így nagyobb eséllyel találnak rá az érdekelt emberek.


Iskola keresés Debrecenben. Tartózkodás Kelet-Magyarországban.


Először is az oktatás része:

Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy rólam van szó. Szeretnék óvónőnek tanulni Debrecenben. Pár éve papírom van epilepsziáról, de feltételezhető, hogy valójában pánikbetegségem van. Esetünkben az epilepszia kezelhető, a pánikbetegség meg elvileg megszüntethető lenne. Ezek függvényében mekkora esélyem lenne orvosi okok miatt megbuknom a felvételin? Ha meg van esélyem bekerülni, milyen érettségi tantárgyakat, illetve pont növelő ötleteket javasolnátok? Előre is köszönöm!


Orvosok:

Szintén az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy rólam van szó. Pár éve epileptikus görcs jött rám és pár rutinvizsgálatot követően epilepsziát könyveltek el nálam. Azóta már voltam újabb (majdnem) rohammal kórházban, az eddigi papírok alapján, félvállról kezelve, szintén epilepsziát mondtak. Legutóbb meg azt vágták rám, hogy színlelek. (Legalább is a főorvosom, mindenki más pánikbetegségre gyanakodott a sürgősségin). Ugyan is minden rohamot egy nagyobb kiabálás és üvöltözés (ha nem rosszabb) előzött meg. Illetve minden esetben egy bizonyos, a szívemhez közelálló személlyel kapcsolatos. A tünetek a szokványosak: a roham előtt elgyengülés, szédülés, hányinger van és ami szerintem fontos, hogy mindenkitől rettegés és menekülés vágy fogja el. A roham rövid és különösebb mellékhatással nem jár, a rohamot meg tág pupilla, reszketés, fázás, és lassan enyhülő gyengeség követi. Eddig kizárólag egyedül egy személynek sikerült eddig előidéznie az üvöltözéseivel, ha ez számít. Azóta az éles hangoktól (akár macska nyávogás) kényszerű ösztönös összerándulásaim vannak. Félek, hogy maradandó idegi károsodás lehet. Az epilepsziára adott gyógyszer 3×-os adagjának szedése sem gátolta a kérdéses rohamot. Mennyi esély van rá, hogy pánikbetegség, kivizsgálható-e, és ha igen, kezelhető vagy orvosolható-e a pánik forrásának megszüntetésével? Előre is nagyon köszönöm!



2014. nov. 8. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nálad totál, de alkalmatlanabb emberek mennek még óvónőnek.
2014. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Azóta az éles hangoktól (akár macska nyávogás) kényszerű ösztönös összerándulásaim vannak. "


Pedig egy kisgyerekekkel teli épület tipikusan nagybőgő koncert :D...

2014. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan nem vagyok orvos, de szerintem nem szimpla pánikbetegségről van szó, csak mondjuk a stressz váltja ki a rohamokat. Legalábbis az epilepsziás roham a koponyaűri nyomás fokozódásának is jele lehet, és igen alapos vizsgálatot kellene maga után vonnia, hogy mindent kizárjanak. Az, hogy az éles hangokra reagálsz, szintén nem pánikreakciónak tűnik.

De én egy random gimnazista vagyok a Gyakorin, aki csak készül arra, hogy orvostanhallgató legyen, és lehet, közel sem látom jól a helyzetet, vagy valamit rosszul tudok. Erről mindenképpen egy orvost kérdezz meg szemtől szembe, olyat, akinek ott fityeg a neve előtt a "dr.", és diploma csücsül a fiókjában. Lehetőleg egy pszichiátert és egy neurológust is. Valaki csak komolyan fogja venni az ügyedet, mert a pánikroham és az epilepszia nem mókás dolgok.

2014. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglátom mit tehetek. :) Valami azt súgja nem lesz egy könnyű menet. :/
2014. nov. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!