Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-PSZK vagy Corvinus?...

BGF-PSZK vagy Corvinus? Lerágott csont tudom, de mégsem találok igazán olyan véleményeket itt, ahol ki is vannak fejtve részletekbe menően a miértek.

Figyelt kérdés

Kérem olyan írjon, aki tényleg valamelyik intézménybe jár és menjen bele egy kicsit a részletekbe legyen szíves.

Az nem érdekel, hogy melyiknek nagyobb a hírneve, vagy ki mennyit keres utána, melyik hol van a ranglistákban, ezek fent vannak a neten.

Amire kíváncsi vagyok, hogy a pénzügy-számvitel szakon elsajátítandó tárgyakat hol lehet igazán jól megtanulni.

Tavaly érettségiztem, egy évet külföldön voltam 489 pontom van, szóval bármelyik jöhet, de csak azért nem megyek a Corvinusra, mert magasak a ponthatárok.

BME-re járók okoskodásától megkímélném magam.

Megy a zöld kéz mindenkinek, aki érdemien hozzá tud szólni. Köszönöm.



2014. nov. 11. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én Corvinusos vagyok, és mindenképp ezt ajánlanám, legfőképp, ha a pénzügy-számvitel érdekel. Ugyanis van egy SPM nevezetű program is, ahol a pénzügyi tárgyaidat emelt szinten tanulhatod. Illetve, pénzügyeseknek nagyon nagy a szakkolik kínlata is. Ezeken kívül nagyon jó a közösségi élet is.
2014. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz!

Azt meg tudnád mondani, hogy ez az SPM program mennyivel ad többet, mint a BGF-PSZK tanmenete? Utánanéztem még tavaly ennek az SPM programnak és mostanában is írta valaki, hogy ez csak az elméletre hagyatkozik és a gyakorlatban használhatatlan.

Egyenlőre a BGF felé húzók, mert a gyakorlat manapság fontosabb, de nem látok bele egyikbe sem egyelőre.

2014. nov. 12. 15:21
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Én BGF PSZK-ra járok. Mindkettő intézmény az "elitbe" tartozik. Ha gazdasági szak, akkor vagy Corvinus vagy BGF. Mindenhol azt olvasni és ez tényleg így is van, hogy a BGF sokkal gyakorlat-orientáltabb képzést ad. Ennek gyakorlat-orientáltságnak már kezdenek látszani az előnyei, a későbbiekben még tovább fog ez nőni.

Ajánlom ezt a cikket. Itt tényleges szakmai vélemény hangzik el:

[link]

A lényeg, hogy a későbbiekben egyre nagyobb előnyt fog jelenteni a gyakorlatias oktatás, a cégek is kezdik előnyben részesíteni az ilyen oktatásból kikerülőket.

Egyébként a te döntésed. Mindkét intézmény a csúcson van a munkáltatók szerint.

Én így látom: A Pénzügyi és Számviteli karon szinte presztízskérdésként tekintenek a pénzügyi és számviteli tárgyakra. Kő keményen számon kérik. Megkockáztatom, hogy számvitelt komolyabban veszik, mint a Corvinuson.

A Corvinus megy ugye egyetem, az elmélet kicsit több, talán mélyebb. Az viszont biztos, hogy "jobb" kapcsolatokat tudsz építeni a Corvinuson.


Összegezve: Az tény, hogy a Corvinusnak nagyobb a "hírneve", de ezt az "elmaradást" a BGF PSZK a gyakorlatias, kőkemény számviteli résszel kompenzálja.

2014. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Beszórva nem működik a link... írd be google-ba, hogy "Hatalmas tévedés, amit a magyar oktatásról gondolunk" és az első találat az.
2014. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Neked is ment a zöld kéz.

Igen ezért is gondolkodtam inkább a BGF-be, annak nagyon örülök, hogy azt írod, hogy presztizskérdést csinálnak a pénzügy és számviteles tárgyakból, ez az elvárásom alapja.

A cikket köszönöm, átolvastam, nagyon elgondolkodtató.

2014. nov. 12. 20:16
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
a corvinuson sokkal kemenyebb a matek. a bgfen nem jártam személyesen,de fontos megemliteni,h a corvinuson felnottkent tekintenek rad, szal a tanarokat nem erdekli,h ki jar be es ki nem. Ebben, ugye az a jo,h nincsenek zavaro evfolyamtarsak,akik kenyszerbol beulnek traccsolni+eleg eros a kozosssegi szellem,szal az ugyesebbek rendszeresen segitik a fiatalabbakat/kevesbe jokat
2014. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Én pont úgy tudom, hogy BGF-en sokkal keményebb a matek, már már indokolatlanul kemény. Azért, mert ugye több embert vesznek fel és így szórják meg őket, kb. mint a BME-n.

BGF-en is rád bízzák, hogy bejársz-e előadásokra. Gyakorlatra viszont kötelező bejárni (érthető módon).

Abban viszont egyetértek, hogy a közösség talán jobb a Corvinuson.

2014. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

BGF-en akkor kemenyebb a matek, ha nem vagy a Corvinuson SPM-es. SPM-IMP-es ismerosom meseli, hogy ket hetente zh-t irnak mikrobol meg matekbol raadasul van negyedeves is... :D Ha nem mesz SPM-re akkor a Corvinuson jobban ki birsz bontakozni. Nem nyaggatnak a tanarok allandoan szamonkeresekkel, ezert van az, hogy annyi szervezet meg szakkollegium van, amiben rengetegen tevekenykednek.

En is penzugyes vagyok a Corvinuson.

2014. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyebkent ha engem kerdezel, akkor ha a penzugy jobban erdekel, akkor a Corvinusra, ha a szamvitel akkor BGF.
2014. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek. Mentek újfent a zöld kezek.

Nagyon örülök, hogy ilyen értelmes válaszokat kaptam.

Szereztem BGF-es és Corvinusos matek mintavizsgasorokat és annak alapján a BGF-es tényleg nehezebb, bár még csak az analízist néztem meg. A Corvinusos vizsgasor nagy részét már most meg tudnám csinálni, (OKTV-ztem a gimibe matekból) a BGF-esbe azért láttam olyan feladatot, amibe jócskán beletörne a bicskám. De a tanulással sosem volt bajom.

Még nem döntöttem el, hogy pénzügy vagy számvitel legyen a szakirány egyelőre a sulin lamentálok. :) De a pénzügynek a számvitel az alapja, így lehet érdemesebb a BGF-re mennem, mert ott a gyakorlatra koncentrálnak, aztán ha a pénzügy mellett döntök elmegyek msc-re a Corvinusra. Gondolom ez így járható.

A közösség azért nem igazán szempont, mert nem vagyok egy nagy társasági ember.

2014. nov. 14. 23:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!