Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki 90%-ra vagy afölé írta a...

Aki 90%-ra vagy afölé írta a magyar (középszintű) érettségit, hogy csináltátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem,egész végig 5-ös voltam belőle,meg szeretem is (tanáraim is elég szigorúak voltak).

Mit nézzek rá át nagyon,hogy sikerüljön így megírnom?:(

18/l



2014. nov. 16. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
A matekot.
2014. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az írásbelim 90% fölötti lett tavaly májusban (aztán lerontottam a szóbelivel 80-90 közé). Pedig általában nem mentek annyira a humán tárgyak.


A terv kb. így néz ki: tudd a verselemzés/novellaelemzés szempontjait meg hogy hogy néz ki egy érvelő szöveg. Ha eddig mindig 5-ösöd volt szigorú tanároknál, gondolom van gyakorlatod ezekben a dolgokban. Amikor eljön a nap, menj be kipihenten, írd meg a szövegértéses részt és utána válassz bölcsen a fogalmazástémák közül. Ezután írd meg a fogalmazást ahogy szoktad. Ne máshogy. Erre gondolom mindenkinek megvan a maga módszere. Az enyém pl. az, hogy egy óra hosszat agyalok, miközben már mindenki elkezdett írni, aztán leírom a dolgokat amik eszembe jutnak, szépen hangzatosan megfogalmazva és közben magam sem hiszem el, hogy ilyeneket magamtól ki tudok találni és kételkedek abban, hogy ezek nem totális baromságok. Aztán az utolsó pillanatban leírom a végszót és beadom. Ja és ügyelj a helyesírásra és a külalakra, azt szeretik.


Összességében: fogezmenni.

2014. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sok múlik a tanáron is. Én is 5-ös voltam de nem szeretett ezert teljesen szubjektív dolgokra (pl.stílus) levont több pontot.


A kiskedvencnek persze egyet se..

2014. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!