Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kiiratkoztam pár éve egy...

Ha kiiratkoztam pár éve egy egyetemi szakról, amiből 3 félévet megcsináltam, de meggondoltam magam, újra kérhetem ugyanarra, ugyanabba a suliba a felvételimet, hogy mégis befejezhessem?

Figyelt kérdés
Már bolognai rendszerben kezdtem eredetileg is, ezzel nem lenne gond.
2014. nov. 20. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
az alárásokat újra kell szerezni
2014. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az sem kizárt, hogy még nem szűnt meg a hallgatói jogviszonyod. Mindenképp a TO-nak kellene írnod, mert ők látják az eddig megszerzett kreditjeidet, és a pontos idejét annak, amikor passzivátattál (persze, ha kiiratkoztál, az más kérdés)

Szóval, a to tudni fogja, hogy kell-e újra felvételizned, és ha igen, el lehet-e ismertetni a korábbi tanulmányaidat...

2014. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Passziváltatni csak 2 félévet lehet ha 2 félév letelte után valaki nem iratkozik be, akkor automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonya. Kérdező esetében "pár év elteltével" kifejezése arra utal, hogy már biztosan nincs hallgatói jogviszonya. Ez egy új felvételit jelent, ha folytatni szeretné a tanulmányait. Az hogy mehet e folytatólagosan tovább...a 4. félévre, vagy elsőben kell kezdeni és egyesével elfogadtatni a megszerzett krediteket és csak így haladhat az annak a függvénye, hogy mennyit változott a mintatanterv azóta. (lehet hogy semennyit..de ezt csak akkor fogja tudni ha felvették..ismét és kérelmezi azt, hogy 2. éven lehessen)
2014. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2/3 vagyok

Bocsi! a pár év eltelte elkerülte a figyelmem. de gáz.

Kedves kérdező, kérlek a fenti válaszoló válasza alapján lépj!:)

2014. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!