Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esélyeim vannak bekerül...

Milyen esélyeim vannak bekerülni a Mercedes-Benz duális képzésére?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok, 11.-es. Lenne két kérdésem a beavatottaktól.


1., Sok ember szerint a BME-s diploma ér a legtöbbet, ezt aláírom. Viszont egy kecskeméti diploma, duális képzésben a Mercedes-Benzzel, szerintem ér annyit, mint a BME-s diploma. Ez az állítás igaz vagy hamis?


2., Mi a véleményetek a felvételi esélyeimről? 10.-ben 4.6-as átlagom volt, kémiából, fizikából, műszaki informatikából, matematikából ötös voltam. Merem remélni, hogy az érettségi eredmények is hasonlóak lesznek. Nyelvtudás: Nem olyan egyszerű. :). 8 évig tanultam általános iskolában, heti 5 órában németül, de gyenge nyelvtanárral. A szókincsem fejlett, közvetlen, emberekkel való kommunikációval nincs gondom (megtudom magamat értetni), továbbá a szövegértési készségemet is jónak tartom. Viszont ezekről nincs papírom, sőt még alapfokú nyelvvizsgám sem. 20 napot töltöttem kint Stuttgartban nyelvgyakorlaton, mi alatt megvoltam elégedve a kommunikációs képességeimmel. Jelenleg csak angolul tanulok. Erős tanár, színvonalas képzés, nagy esély van a 4. év végi középszintű nyelvvizsgára. Jelenleg B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem. Tudok gépírni, továbbá programozni a következő nyelveken: SQL, HTML, C++. Járatos vagyok az informatikai alkalmazások gyakorlatában (jelenleg is műszaki informatika szakon tanulok).

Ilyen "paraméterekkel" szeretnék jelentkezni majd a Mercedes-Benz duális képzésére (melyre, tudtommal még a hivatalos felsőoktatási felvételi eljárás előtt kell). Mit gondoltok? Mik az esélyeim szerintetek?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2014. nov. 22. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"Sok ember szerint a BME-s diploma ér a legtöbbet, ezt aláírom."


Ha SZERINTED ÍGY VAN akkor mi a kérdésed?


A BME-re bármikor bárkit beteszek, és még egy köszönömöt sem várok el. DE!!!


Ettől még nem lesz senki okos vagy hű de jó!

2014. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Félreérted a kérdésemet. Azt mondom, hogy Műegyetemi diploma önmagában ér többet, mert műszaki felsőoktatásban mégis az első. DE személyes véleményem szerint a kecskeméti főiskola a MERCEDES-BENZ-zel ér annyit. A Mercedes nélkül nem. Szerinted?

2014. nov. 22. 19:13
 3/3 anonim válasza:
0%

Ha jót akarsz magadnak, akkor nem mész a mercihez.


Üdv.: Egy hagyományos járműmérnök hallgató...

2015. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!